Każda Para Młoda marzy o pięknej, klimatycznej sali, zjawiskowo udekorowanych stołach oraz o nietuzinkowych dodatkach. Moment wejścia po ceremonii w kościele do sali weselnej jest także bardzo ważny. Goście ciekawi są wystroju, wyglądu restauracji. Jak sprawić, by ta chwila była wyjątkowa i by utkwiła Gościom i Młodej Parze w pamięci? Jakie dekoracje wybrać, by całość dobrana była według jednej stylistyki i przede wszystkim według zamysłu Państwa Młodych? Na jakie dodatki się zdecydować, by nie było wszystkiego za dużo, a jednak, by podkreślić styl wesela?

Kwiaty i inne rośliny na stołach
Kwiaty pojawiają się niemalże na każdej uroczystości weselnej. Oczywiście warto zastanowić się nad ich odpowiednim doborem i formą. Coraz częściej odchodzi się od klasycznych bukietów na rzecz bardziej kreatywnych rozwiązań – wianki, wazony o nietypowych kształtach, zwisające girlandy kwiatowe lub roślinne żyrandole. Często wykorzystuje się także mniej typowe rośliny – mech, gałęzie, paprocie. Kwiaty stanowią nieodłączny element dekoracji weselnych, warto zadbać także o to, by były spójne z bukietem ślubnym Panny Młodej.źródło: Pinterest


Papeteria ślubna – winietki i zawieszki na alkohol, numery stołów
Papierowe dekoracje stołów także mogą być wykonane według stylu wesela, podkreślając charakter uroczystości. I tak możemy wymienić papeterię z motywami kwiatowymi ( np. paprociami, piwoniami, daliami, wrzosem, lawendą ), klasyczną w formie ( złocenia, tasiemki satynowe, kryształki), ekologiczną lub nawiązująca do tematyki wesela ( morski, górski, ludowy). Na stole papierowe elementy wystroju tworzą niepowtarzalny klimat i sprawiają, że całość wygląda na dopracowaną i przemyślaną.


Świeczki

Dostępne są coraz piękniejsze świeczniki, które kuszą, by wykorzystać je także przy uroczystościach weselnych. Nastrojowe szklane kule i słoje, piękne drewniane szkatuły, geometryczne terraria, a także bardziej klasyczne świeczniki, które można połączyć z koronką, zielenią, złotem lub drewnem. Pamiętajcie, że takie nastrojowe światło tworzy romantyczny klimat, dodaje uroku i buduje piękne wspomnienia.


źródło: Pinterest

Podziękowania dla Gości

Podziękowania dla Gości to nie tylko miłe drobiazgi dla przybyłych osób. Mogą także być piękną dekoracją stołu, wkomponować się w wybraną stylistykę jako pudełeczka z cukierkami lub pudełka ze słodkościami z wybrana grafiką, indywidualnie zaprojektowaną dla potrzeb Państwa Młodych. Ciekawie prezentują się także przy weselnej zastawie słoiczki z miodem lub czekoladki. Takie słodkie podziękowania będą sympatycznym drobiazgiem, który także udekoruje stół.
Menu Weselne -czy poinformować Gości o weselnych daniach?
Goście z pewnością zasiadając do stołu chętnie dowiedzą się jakie dania Państwo Młodzi zaplanowali. Często takie menu jest także podpowiedzią na jakie części podzielona jest uroczystość – kiedy będzie tort, podziękowanie dla Rodziców, ciepłe posiłki. Oprócz tych praktycznych walorów trzeba zaznaczyć, że takie menu jest także piękną dekoracją stołu – stojąc obok lub będąc rozłożone na talerzach. Warto więc dodać taki element ozdobny na weselnym stole.

Zastawa, sztućce i obrusy
Klasyczna i uniwersalna, najlepiej sprawdzona jest zastawa w kolorze białym, która będzie się komponowała z pozostałymi dekoracjami. Coraz częściej wybierane są także talerze i sztućce w kolorze złotym, a także zastawa w innych kolorach – pastelowe błękity, kremy, róże. Dostojnie wygląda także przy ceramice czerń i odcienie miedzi. Pamiętajmy jednak, by zastawa była spójna ze stylem wesela oraz z wybranym miejscem uroczystości. Jeżeli zdecydujemy się na klasyczny kolor talerzy, można bardziej fantazyjnie dobrać obrusy, serwetki, które mogą mieć zdecydowany charakter – i tu sprawdzi się zarówno połyskujący złoty materiał, mocne kolory, jak i rustykalna juta.