Kwiatowe zaproszenia na ślub są obecnie podstawowym trendem w papeterii ślubnej. Mogą nawiązywać do bukietu Panny Młodej, do dekoracji na Sali weselnej lub wybranego koloru ozdób. Mogą być delikatne, z subtelną grafiką malowanych akwareli lub ze zdecydowanym charakterem i barwą. Często także w ilustracje na zaproszeniach wplecione są rośliny sezonowe, kwiaty pojawiające się o danej porze roku.

Zaproszenia ślubne na wiosnę

Wiosenne, pięknie pachnące kwiaty idealnie wkomponują się w zaproszenia ślubne. Delikatne konwalie, bez i tulipany, czy też bardziej wyraziste piwonie, jaskry i zawilce stworzą nietuzinkowe bukiety. Na zaproszeniach wiosennych może pojawić się też dużo zieleni w postaci eukaliptusa czy paproci, a delikatności zawsze może dodać użycie drobnej gipsówki. Wiosenne zaproszenia na ślub zaskakują subtelnością, dlatego można je uzupełnić także satynową tasiemką w jasnym kolorze – niezastąpioną bielą, ecru, cappuccino lub zielenią.

 Zaproszenia ślubne ze złoceniem w ekologicznej kopercie

Zaproszenia ślubne ze złoceniem

Zaproszenia ślubne w etui, motyw kwiatowy

Zaproszenia ślubne na lato

Lato zawsze wita nas rozmaitymi barwami i rodzajami kwiatów. I tu na myśl przychodzą zaproszenia ślubne z hortensją – niebieską lub różową, papeteria ślubna z różami, gerberą, dalią, a także bardzo sezonowa – z makami i słonecznikami. Latem można także dodać do bukietu polne kwiaty, stworzyć bardzo kolorowe, ale zarazem lekkie kompozycje.


Zaproszenia ślubne w etui

Zaproszenia ślubne w szarej kopercie wraz z dodatkami oraz podziękowaniami dla gości

Zaproszenia ślubne w etui
 

Jesienne zaproszenia ślubne

Kwiaty o tej porze roku mają magiczną głębię kolorów – pomarańcz, czerwień, burgund. Na zaproszeniach ślubnych pięknie kontrastują z bielą papieru – burgundowa dalia, zawilce, jaskry czy róże. Z dodatkiem gałęzi i jarzębiny tworzą się leśne, jesienne bukiety. Często na zaproszeniach wykorzystywane są akwarelowe wianki.

 Zaproszenia ślubne wraz z dodaktami oraz podziękowanimi dla gości weselnych

Zaproszenia ślubne w etui raz z podziękowaniami, winietkami, zawieszkami, bilecikiem

Zimowe zaproszenia ślubne

Zimą tworzą się prawdziwe „mroźne” bukiety z dodatkiem bieli, przygaszonej zieleni eukaliptusa i srebrnych dodatków. Mogą być przełamane szyszkami i iglastymi gałązkami. W zimowy klimat pięknie wpisują się także sukulenty. Zaproszenia ślubne na tę porę roku mogą być wykonane z dodatkiem srebrnych, mieniących się napisów.

Ekologiczne zaproszenia ślubne wraz z dodatkami oraz podziękowaniami

Zaproszenia ślubne z kalką wraz z podziękowaniami oraz dodatkami: winietki, zawieszki, bilecik, menu weselne

Zaproszenia ślubne w szarej kopercie, podziękowania dla gości, winietki, menu weselne, numery stolików, zawieszki na butelki weselne

Może zainspirują was również Zaproszenia ślubne z lawendą, czy Kolekcja Malowane Kwiaty – ślub z peonią w tle