Wybierając się na ślub, możemy zachodzić w głowę co podarować nowożeńcom. Kwiaty są najpopularniejszą opcją i wiele osób dalej chętnie kupuje je na tę okazję. Jednak czy zastanawiamy się, co Państwo Młodzi robią później z tymi kilkudziesięcioma bukietami? Kilka bukietów posłuży do ozdobienia domu i będzie przypominać przez kilka dni o uroczystości i dobrej zabawie, ale kwiaty w takiej ilości, jaka pojawia się wśród prezentów ślubnych, może stworzyć nie lada problem. Warto w tej sytuacji pomyśleć o czymś bardziej oryginalnym, co pozwoli wspominać młodemu małżeństwu ten dzień bez konieczności ustawiania dziesiątek wazonów.

Praktyczne i proste prezenty na ślub

Oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów to nie musi być skomplikowana sprawa. Możemy postawić na coś praktycznego, co może przydać w mieszkaniu nowożeńców albo coś ładnego i osobistego, co skradnie ich serca. Praktyczny prezent ślubny dla pary młodej, taki jak zestaw sztućców czy pościeli, będzie odpowiedni, jeśli obdarowani są w trakcie „moszczenia wspólnego gniazdka”. Jeśli natomiast mają już dom lub mieszkanie, możemy pomyśleć o jakimś ładnym drobiazgu na półkę czy ścianę, który będzie im przypominał dzień ślubu. Warto w takiej sytuacji mieć pewne rozeznanie co lubią młodzi lub w jakim stylu jest urządzone ich mieszkanie, by drobiazg nie okazał się nietrafionym prezentem.

A może trochę sztuki?

Oryginalny prezent dla młodych na ślub może nas kosztować trochę więcej zaangażowania niż pieniędzy. Stworzenie obrazu ze wspólnych zdjęć albo albumu, w którym poza zdjęciami również w słowach opiszemy wspólne chwile, pochłonie trochę czasu, więc trzeba zacząć przygotowania odpowiednio wcześniej. Oczywiście tylko najbliżsi znajomi będą mogli pozwolić sobie na tego typu podarki. Neutralne mogą okazać się obraz lub karykatura zamówione specjalnie na tę okazję. W takiej sytuacji należy posiadać zdjęcie wysokiej rozdzielczości, z którego miałaby być narysowana karykatura czy namalowany obraz, ponieważ przy słabej jakości lub kadrze artysta może mieć problem przy uchwyceniu podobieństwa, lub całkowicie odmówić zrealizowania zlecenia.

Może być i drogo, i tanio

Jeśli znamy preferencje młodej pary, możemy wybrać na prezent ich ulubiony alkohol lub słodycze ślubne. Dla amatorów roślin można postarać się o nowego przyjaciela w doniczce do ich domu. Prezent dla nowożeńców może też składać się z wyjątkowych kosmetyków lub perfum czy biżuterii. Może być to również voucher do wykorzystania w jakimś ekskluzywnym sklepie lub w teatrze. Jeśli posiadamy naprawdę duże środki, a para młoda jest nam bardzo bliska, bo na przykład jedno z nich jest naszym chrześniakiem, możemy wykupić im weekend w SPA lub w innym wyjątkowym miejscu. Pamiętajmy jednak, że prezent powinien być dopasowany do naszych możliwości finansowych, więc najpierw powinniśmy określić budżet, na jaki możemy sobie pozwolić przy wyborze prezentu dla młodych.

Słowa życzeń...

Pamiątki ślubne dla młodej pary mogą przybierać przeróżne formy. Mogą być drogie i wystawne, ale sentymentalną wartość będą miały w równym albo i większym stopniu tańsze i pomysłowe rozwiązania. Włożony czas i zaangażowanie w stworzenie niepowtarzalnego upominku uczyni prezent dla państwa młodych cenną pamiątką. Warto też dodać od siebie kilka słów spisanych na kupionej lub samemu zrobionej kartce z życzeniami. Czytając to po latach, młodzi będą wspominali z sentymentem nie tylko swój wyjątkowy dzień, ale też tego, kto ich wtedy życzliwym słowem obdarował. Spersonalizowanie w ten sposób prezentu doda mu bezcennej wartości. Nawet będąc dość dalekim znajomym czy krewnym, zostaniemy dobrze zapamiętani, jeśli pokusimy się na kilka osobistych słów gratulacji i życzeń na kartce dla młodych.

Każdy pomysł na ślubny prezent może być dobry

Prezent ślubny dla młodej pary może przysporzyć trudu, szczególnie jeśli nie znamy dobrze upodobań nowożeńców lub rzadko mamy okazję obdarowywać młode pary. Jednak jeśli podejdziemy do tego z serdecznym nastawieniem, na pewno uda nam się wymyślić coś odpowiedniego, niezależnie czy będzie to sentymentalny upominek, czy praktyczne wyposażenie domu.

Przeczytaj również o modnych dekoracjach ślubnych na 2023r

Zdjęcie autora wpisu

Anna Jędrzejczak

Pasjonatka i projektantka papeterii ślubnej od ponad 20 lat. Ma na swoim koncie tysiące projektów zaproszeń ślubnych, winietek czy podziękowań dla gości. Na co dzień tworzy indywidualne projekty dla klientów Amelia-Wedding.pl