Teksty i wierszyki do zaproszeń ślubnych.

Zaproszenie ślubne, jak wiadomo, daje Waszym Gościom pierwszy przedsmak uroczystości, poza praktycznymi informacjami dotyczącymi daty i miejsca, może też ukazać kolorystykę, temat przewodni czy osobowość Pary Młodej, przez co także charakter ślubu, czy to bardziej uroczysty, czy „na luzie”.

Treścią zaproszenia możemy pokazać własną osobowość, charakter relacji czy wasze pasje. Z wielu gotowych treści zaproszeń ślubnych możecie wybrać coś, co do was przemawia lub, co więcej, pasuje do waszej wizji uroczystości, dodając też coś od siebie możecie stworzyć indywidualny tekst, który zachwyci waszych Gości.

Często w zaproszeniach ślubnych umieszczamy na początek wierszyki miłosne, w końcu ślub jest celebracją miłości! Warto pomyśleć o tym, co jest wyjątkowe w relacji między Tobą a Twoim narzeczonym/narzeczoną i kierować się tym przy wyborze wierszyka, czy jest to relacja bardzo poetyczna i romantyczna, czy podchodzicie do niej bardziej z humorem. Jak poniższe wierszyki, mogą one być zupełnie różne. Przykładowe wierszyki znajdziecie TUTAJ [KLIK]

Jeżeli miłość to tak jak wieczność -
- bez przed i bez potem.
ks. Twardowski

Ten Pan i Ta Pani
są na siebie skazani.
J. Sztaudynger

Kolejną częścią tekstu zaproszenia ślubnego jest jego właściwa treść zawierająca konkretne informacje, może ona być krótka i konkretna czy rozległa z wplecionymi dodatkowymi opisami. Styl treści bardzo łatwo może ukazać zapraszanym Gościom charakter uroczystości, jak poniższe teksty, które ukazują styl bardzo uroczysty, i z humorem (co może równie dobrze pokazać wasz temat przewodni ślubu).  Przykładowe teksty znajdziecie TUTAJ [KLIK]

 

Z radością oznajmiamy, że dnia 14. czerwca 2018 roku
wraz z wybiciem godziny 18:00

Kamila Proszkowska i Wacław Wiaderko

Przed Bogiem złączą serca i rozpoczną wspólną
drogę życia mówiąc zgodnie "TAK"
Związek ten zostanie pobłogosławiony w
Kościele św. Piotra w Puszczykowie,
na którą to uroczystość mają zaszczyt zaprosić

Sz. P. Weronikę i Stefana Wiaderko

Rodzice i Narzeczeni
Po uroczystości zaślubin miło nam będzie świętować
wspólnie z W.P na przyjęciu weselnym w
Restauracji Róża w Puszczykowie

 

Teatr Umyślnie Straconej Wolności zaprasza

Sz.P. Weronikę i Stefana Wiaderko

na przedstawienie pod tytułem 
"A potem żyli długo i szczęśliwie" 
Adaptacja sztuki przez życie napisanej w 3 Aktach.

PREMIERA 
23 marzec 2018 r.

OBSADA 
w rolach głównych

Panna Młoda:

Kamila Proszkowska

Pan Młody:

Wacław Wiaderko

w pozostałych rolach udział biorą: 
Ksiądz, Świadkowie, Rodzice, Goście i Gapie

AKT I "Dla Duszy" 
Ślub Kościelny 23 marzec 2018 rok, 
godzina 10.00 w kościele p. w. św. Marka w Gdańsku.

AKT II "Dla Ciała" 
Przyjęcie weselne w restauracji "Kuchnia i Wino” w Gdańsku.

AKT III "Noc Poślubna"

Bez udziału widowni.

 

Ostatnia część zaproszenia ślubnego to bardzo często informacja dotycząca prezentów ślubnych oraz kwiatów. Jak już pewnie wiecie, większość Młodych Par w dzisiejszych czasach woli w ramach prezentu otrzymać kopertę z gotówką. W większości przypadków dlatego, że mieszkali ze sobą już przed ślubem, a dodatkowe sprzęty, które w przeszłości dawało się w prezencie ślubnym, już dawno zakupili. Dodatkowa gotówka może pomóc w zakupie mieszkania czy innych potrzebach. Stając naprzeciw aktualnym zwyczajom, Pary Młode zaczęły wymyślać taktowne rymowanki, które informują Gości o tym, że woleliby otrzymać kopertę niż prezenty, przez co powstało ich bardzo dużo i nie są już czymś niespotykanym i nietaktownym.

Podobna sytuacja powstała w przypadku wręczania kwiatów na ślubie, mimo że jest to bardzo piękny gest, otrzymując od wszystkich Gości kwiaty, zbiera się ich bardzo dużo, przez co stają się dość problemowe nie tylko w transporcie, ale też po ślubie, bo przyznajmy szczerze, zaczynają niestety więdnąć dwa dni po ślubie. Zamiast tego, Młodzi skłaniają się ku czemuś bardziej permanentnemu, jak butelka wina czy whisky, choć nie będzie to pamiątka na lata, na pewno jest bardziej praktyczna, tym bardziej w spotkaniach z rodziną i znajomymi po ślubie. Popularne są także kupony loteryjne, pojedyncze może nie przyniosą milionów, ale jeśli ponad setka Gości podaruje taki kupon, jest znacznie większa szansa, że wygracie fortunę! Jeśli chcecie wspomóc lokalne schronisko czy organizację charytatywną, istnieją także rymowanki dla was, zamiast kwiatów Goście mogą przynieść worek karmy dla psiaków czy zabawki dla dzieci z domu dziecka. Przykładowe wierszyki znajdziecie TUTAJ [KLIK] i TUTAJ [KLIK]

„Prezent to jest zawsze kłopot,
Czy ma zegar być, czy robot?
By nie pisać długich książek
młodzi proszą o pieniążek.

„Kwiatki choć piękne alergię wzmagają,
misie pluszowe kurzem osiadają.
W zamian o wytrawne wino chcielibyśmy prosić,
którym zdrowie gości
jesiennym wieczorem będziemy wznosić.

„Mili goście nasi 
mamy prośbę wielką 
zamiast kwiatów, które zwiędną 
chęcią pałamy wielką, 
byście nam przynieśli 
kredki, farbki, pluszaczki, 
a uradujemy wspólnie kochane dzieciaczki.”

 

Na wszystkie te pomysły powstały wierszyki, podobnie jak w przypadku wspomnianych już treści zaproszeń, są te bardziej oficjalne i te z humorem.

Zamiast wierszyków możecie także użyć rebusów, jest to raczej najprostsza forma pokazania Gościom, że chcielibyście otrzymać kopertę zamiast prezentu, czy wino/kupon zamiast kwiatów. Takie rebusy są aktualnie bardzo popularne, nie musicie dzięki nim spędzać godzin nad czytaniem setek wierszyków, aby wybrać ten jeden, który będzie odpowiedni i nie urazi żadnego z zapraszanych Gości weselnych a jednocześnie się spodoba i będzie pasował do całości.

Czy podchodzicie do zaślubin bardzo uroczyście, czy mniej, na pewno znajdziecie dla siebie coś odpowiedniego, nie zapominajmy, że treść zaproszenia ma przede wszystkim za zadanie poinformować Waszych Gości o najważniejszych szczegółach, dodatkowe personalne akcenty są jednak mile widziane!