Moda ślubna zmienia się bardzo szybko. Są pewne elementy, bez których wesele po prostu nie może się odbyć, są też takie, które są dopiero wprowadzane. Jedne trendy i nowości cieszą się małym zainteresowaniem, inne z kolei zdobywają szturmem rynki branży ślubnej.

Bileciki do zaproszeń ślubnych – co to takiego?

Bileciki do zaproszeń ślubnych to nic innego jak mały kartonik wkładany w zaproszenie, na którym znajduje się to, czego nie udało się zmieścić na zaproszeniu. Bileciki do zaproszeń ślubnych są nie tylko praktyczne, mogą także być dodatkową ozdobą papeterii ślubnej. Warto, by bileciki do zaproszeń były utrzymane w tej samej stylistyce. Powinny być wykonane z tego samego papieru, zawierać tekst drukowany tą samą czcionką, taką samą kolorystykę czy dekoracje kwiatowe. Sam bilecik jest idealnym sposobem, aby zaproszonym gościom przekazać więcej informacji, niż zostało ujęte to w zaproszeniu. Można także delikatnie zasugerować wszystkie prośby Pary Młodej lub poinformować Gości o noclegu czy poprawinach.

Jaka informacja może znajdować się na bileciku?

Zazwyczaj są to informacje związane z noclegiem dla gości, rezerwacją pokoi – jest to niezwykle ważne dla osób, które przyjeżdżają z daleka. Może się pojawić tam prośba dotycząca potwierdzenia przybycia na ślub – czyli RSVP. Wówczas podaje się imiona i nazwiska Pary Młodej wraz z numerami telefonów i terminem, do którego należy potwierdzić swoją obecność. Może być to także informacja związana z prezentami lub tym, co Państwo Młodzi chcieliby otrzymać zamiast kwiatów. Niektórzy chcą zostać obdarowani losem na loterii, inni wolą butelkę dobrego wina, a jeszcze inni pragną dzięki takiej sposobności wesprzeć jakiś szczytny cel. Może być to przekazanie przyborów szkolnych dla dzieci z domów dziecka,  karmy dla zwierząt w schronisku lub wsparcie finansowe danej organizacji charytatywnej.

Informacja o poprawinach na bileciku

Nie zawsze informacja o poprawinach mieści się na zaproszeniu. Czasem jest tak, że na same poprawiny nie są zapraszani wszyscy Goście. Poprawiny mogą bowiem odbyć się w kameralnym gronie np. w domu Młodej Pary. Dobrym i dyskretnym sposobem na przekazanie tej informacji wskazanym gościom jest właśnie umieszczenie jej na bileciku. Takie dodatkowe treści nie zawsze dobrze wyglądają wewnątrz zaproszenia, dlatego warto przemyśleć domówienie bilecików, by zachować umiar i czytelny wygląd papeterii.

Informacja o transporcie czy noclegu na bileciku

Zaproszenie powinno być eleganckie. Nie ma tu miejsca na zbyt dużą ilość informacji. Zbyt mała czcionka lub po prostu zbyt duża ilość tekstu nie będzie prezentować się dobrze. Dlatego to właśnie na bileciku powinna znaleźć się informacja dotycząca transportu na salę weselną czy o noclegu.

Przekaz dotyczący miejsc noclegowych powinien znaleźć się na bileciku nie tylko wtedy, gdy Para Młoda opłaca go wszystkim zainteresowanym, ale także wtedy, gdy jest możliwość pokrycia tylko części kosztów i skorzystania z pokoi np. przy sali weselnej. Na bileciku powinien wówczas znaleźć się adres hotelu z numerem telefonu.

Bilecik ślubny