Jeśli zastanawiacie się, jaki bukiet ślubny wybrać, który będzie pasował do Waszych osobowości i do stylu uroczystości, zapraszamy Was do naszego zestawienia bukietów ślubnych – idealnie skomponowanych i wpisujących się w każdy motyw przewodni przyjęcia weselnego. Dodatkowo podpowiadamy, jakie zaproszenia ślubne [KLIK] oraz dodatki na stoły weselne będą uzupełnieniem dekoracji florystycznej, tak, by wszystko stanowiło przemyślaną całość. Bo naszym zdaniem kwiaty i papeteria ślubna mogą się pięknie uzupełniać…

 

Bukiety i zaproszenia ślubne w kolorze różowym i fioletowym

Róż i fiolet wyglądają zjawiskowo zarówno w swoich pastelowych odcieniach, jak i tych bardziej wyrazistych. Są idealnym wyborem na ślub wiosną czy latem, ale także w jesiennych kompozycjach, choć mniej oczywistych, będą współgrały z pomarańczowym czy burgundowym. Pasują do wielu kolorów, tworząc ciekawe, malownicze połączenia. Uzupełnieniem do bukietów w kolorze różowym są zaproszenia ślubne z piwonią, dalią czy różami, a na stołach weselnych winietki i podziękowania dla Gości z wybranymi kwiatami.

 Różowy bukiet ślubnyZaproszenia ślubne z różami ze złoceniem

Fioletowy bukiet ślubny

Fioletowe zaproszenia ślubne ze złoceniem

Niebieskie bukiety ślubne

Nasze Pary Młode często wybierają kolor niebieski czy granatowy jako motyw przewodni swojej uroczystości. Do zaproszeń ślubnych w tym kolorze polecamy bukiety z niebieskimi kwiatami w otoczeniu bieli i zieleni – zarówno z przewagą pastelowych turkusów jak i wyrazistym granatem.

 Niebieski bukiet ślubny

Niebieskie zaproszenia ślubne z hortensją

Papeteria ślubna i kwiaty w kolorze czerwonym, bordowym i burgundowym

Mocną kolorystykę bukietów doradzamy jako uzupełnienie do uroczystości zimowych i jesiennych. Bordowe barwy pięknie kontrastują z zimową bielą, dodają zdecydowanego charakteru zielonym kompozycjom. W dodatku prezentują się ciekawie na pamiątkowych zdjęciach z uroczystości. Przy wyborze tych kolorów także zaproszenia ślubne i inne dodatki (winietki, podziękowania dla Gości czy numery stołów) stają się wyrazistymi elementami na przyjęciu – całość przy zimowej czy jesiennej aurze za oknami prezentuje się zjawiskowo.

 Bordowe bukiety ślubne

Bordowe zaproszenia ślubne w ekologicznej kopercie

Pudełko na ciasto z bordowymi kwiatami

Przewaga zieleni

Zieleń może być nie tyko uzupełnieniem bukietów czy dekoracji weselnych, ale także może stanowić motyw przewodni. Tu proponujemy bukiety i zaproszenia ślubne z eukaliptusem, paprocią lub z dodatkiem bluszczu czy sukulentów. Są to rozwiązania, które świetnie sprawdzą się o każdej porze roku – wiosną podkreślą budzącą się do życia przyrodę, latem połączą w całość inne barwy, jesienią idealnie wpasują się w czerwone i pomarańczowe kolory, a zimą staną się ożywieniem bieli.

 Bukiet ślubny z eukaliptusem

Zaproszenia ślubne z paprocią w kopercie ekologicznej

Zaproszenia ślubne z eukaliptusem w kopercie ekologicznej

Żółte i pomarańczowe kwiaty

Bardziej odważne i mniej typowe kolory, które w bukietach ślubnych pojawiają się rzadziej, choć są to piękne kompozycje. Wyglądają ciekawie jako uzupełnienie dekoracji jesiennych wraz z papeterią ślubną z przewagą kolorów żółtego, brązu i pomarańczowego.

Żółty i pomarańczowy bukiet ślubny

Żółte zaproszenia ślubne ze słonecznikiem

Pomarańczowe zaproszenia ślubne z dalią

Wpis powstał dzięki uprzejmości i pięknym zdjęciom ze strony: https://www.facebook.com/LemongrassWedding/