Przyjęło się, że alkohol jest nieodłącznym i obowiązkowym elementem każdego tradycyjnego, polskiego wesela. W większości przypadków oczekuje się jego obecności na weselnych stołach. Dawniej nikt nie zaprzątał sobie głowy jego prezencją i był on po prostu stawiany na stole bez żadnych ozdób czy dodatków. To jednak zmienia się, gdyż, tak jak wszystko, tradycje też mogą ulegać modyfikacjom i być poddawane panującym trendom. Piękne dekoracje sali i stołów wymagają także ozdobienia tego, co się na nich znajduje – zwłaszcza butelek napojów alkoholowych. Przedstawiamy kilka propozycji na niebanalne podanie alkoholu na weselu.

Alkohol na weselu jako pasujący element całości i wystroju?

Prawdą jest, że butelki alkoholu, zwłaszcza tych z wyższej półki cenowej, mogą same w sobie prezentować się ładnie i stanowić nie lada ozdobę dla weselnego stołu. Jednak jeśli Państwo Młodzi szczególnie przywiązują uwagę do motywu przewodniego i wybranych dominujących kolorów dekoracji sali, mogą chcieć dopasować do nich także butelki. W takiej sytuacji jest kilka rozwiązań jak upiększyć ten element zastawy stołu. Jednym z nich są nalepki na butelki weselne albo etykiety do nich przyczepiane. Można także skomponować oddzielny stół z alkoholami na wesele. Każdy z tych pomysłów ma swoje zalety, jednak wszystko zależy od osobistych preferencji, estetycznych upodobań i wizji Państwa Młodych.

Etykiety na butelki weselne

Najbardziej ingerującym w wygląd elementem, a w związku z tym najbardziej dopasowującym go do motywu przewodniego, są etykiety w formie naklejki na butelki weselne. Dzięki nim oryginalna, często niekoniecznie pasująca do dekoracji etykieta zostaje w pełni zasłonięta i zastąpiona o wiele ładniejszą, wybraną zgodnie z preferencjami. Ozdobne etykiety weselne na wódkę lub inny rodzaj alkoholu, poza pięknym motywem kwiatów lub innym wzorem dostępnym na naszej stronie, mogą także zawierać imiona Państwa Młodych i datę najważniejszego wydarzenia w ich życiu – dnia ich ślubu. To także piękna pamiątka, którą można zabrać do domu i przywoływać nią miłe wspomnienia wielkiego dnia.

Zawieszki – alternatywne etykiety na butelki weselne

Choć forma naklejki na butelki weselne wydaje się najbardziej wygodna, może być lekko niepraktyczna. Nie tylko wymaga więcej pracy i precyzji podczas jej przyklejania, ale także przekreśla szanse na ewentualny zwrot lub odsprzedanie niewykorzystanego alkoholu. Doskonałą alternatywą są zawieszki, które z powodzeniem mogą zastąpić ozdobne etykiety na butelki weselne. Wystarczy je zawiązać i zawiesić na szyjce butelki – dołączona do zawieszki wstążeczkę można dopasować do motywu i koloru przewodniego wesela! Dostępne są także w wielu wzorach i kolorach oraz z możliwością umieszczenia na nich imion nowożeńców, daty ich ślubu oraz krótkiego cytatu lub wierszyka.

Stół z alkoholami na wesele – wspaniałe urozmaicenie przyjęcia

Wódka jako element tradycji może znajdować się na każdym ze stołów, jednak inne napoje alkoholowe, które raczej stanowią opcję dodatkową, kupowaną w mniejszej ilości, lepiej umieścić w jednym miejscu. Dobrym pomysłem będzie ustawienie i skomponowanie oddzielnego stołu z alkoholami różnego rodzaju jak wino, bimber, rum czy whisky. Butelki można również przyozdobić pasującymi do wystroju etykietami, choć raczej w formie zawieszki niż naklejki. Każdy z gości będzie mógł podejść do takiego stołu i wybrać samodzielnie preferowany rodzaj trunku. Z tego powodu warto umieścić go w dostępnym i widocznym dla wszystkich miejscu – tak by wszyscy mogli go łatwo odnaleźć i z niego skorzystać.

Planując przyjęcie weselne, warto, poza oczywistymi punktami, pamiętać także o szczegółach. To one nadają klimatu i sprawiają, że wszystko wygląda jako spójna całość wspólnego projektu i wizji Państwa Młodych. Etykiety weselne na wódkę, naklejki czy zawieszki to świetny sposób na uhonorowanie tradycji i dodanie jej nowoczesnego akcentu jednocześnie. Dodatkowo to doskonała pamiątka, którą goście i nowożeńcy mogą zabrać ze sobą do domu. 

Jeśli zdecydowaliście się nad udekorowanie waszych weselnych trunków, ale zastanawiacie się co na nich umieścić zachęcam do przeczytania artykułu: Zawieszki weselne na butelki - co w nich umieścić?