Wybór zaproszeń ślubnych to długi proces, ale może on nam sprawić wiele radości. Ogromny katalog wzorów, kolorów, form i grafik sprawia, że przy tworzeniu wymarzonego zaproszenia na ślub możemy wspaniale się bawić. Szczególnie, gdy na ich przygotowanie przeznaczymy sobie trochę więcej czasu. Wiele Młodych Par zastanawia się nad tym, jak powinny wyglądać odpowiednie zaproszenia, jednak nie ma tutaj jednej właściwej odpowiedzi. Mimo wszystko przedstawimy poniżej kilka wskazówek, którymi warto się kierować przy zamawianiu lub tworzeniu zaproszeń ślubnych.

Podążaj za głosem serca

Chociaż brzmi to banalnie, jest prawdziwe. Zaproszenia ślubne muszą się Wam podobać – są przecież istotnym elementem przygotowań do uroczystości i w wielu przypadkach także pamiątką po niej. Warto więc, aby odzwierciedlały charakter i osobowość Państwa Młodych oraz były dopasowane stylem do motywu przewodniego wesela. Jeżeli w wystroju sali planujemy postawić na motywy regionalne, to można także takie akcenty zawrzeć na zaproszeniach.

Kwiatowe zaproszenia ślubne

Stonowane czy humorystyczne

Ważny jest charakter Państwa Młodych i ich wizja idealnej uroczystości ślubnej. Wśród propozycji są różne opcje papeterii ślubnej: zaproszenia z wizerunkiem Młodej Pary, sentymentalna podróż przez najważniejsze dla nich wydarzenia, dowcipne zaproszenia z humorem, ręcznie robione małe dzieła sztuki. Nie ma tutaj dobrych lub złych wyborów, a ważny jest przede wszystkim gust przyszłych Małżonków -, zaproszenia to na tyle ważny element ślubu, że warto dopasować go do swoich upodobań. Jest to Wasza uroczystość i powinna być szczególna przede wszystkim dla Was.

Zaproszenia Ślubne od Amelia-Wedding.pl

Kiedy wybrać zaproszenia ślubne?

Zaproszenia ślubne powinny być wybrane już około 4 miesięcy przed zaplanowaną datą uroczystości. Musimy mieć czas na dopracowanie wszystkich szczegółów, wypisanie informacji na kartonikach oraz przede wszystkim dostarczenie zaproszeń. Poza tym, goście potrzebują także czasu na potwierdzenie lub ewentualne odmówienie uczestnictwa w weselu. Dlatego 4 miesiące to optymalny czas. Nie zostawiajcie jednak tej decyzji na ostatnią chwilę. Pozwoli to uniknąć stresu w razie jakichkolwiek opóźnień, zmian w projekcie czy w liście Gości.

Próbki i katalogi

Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto wcześniej sprawdzić próbki zaproszeń albo katalogi z wklejonymi wzorami. Pozwoli nam to lepiej wyobrazić sobie ostateczny wygląd Waszych zaproszeń, a także zapoznać się z ich jakością i wykonaniem. Prawdziwa, realna próbka da Wam lepszy pogląd, niż nawet najładniej przygotowana grafika w komputerze. Macie okazję sprawdzić fakturę, wygląd mniejszych szczegółów, czytelność danej czcionki i wiele innych detali, co daje Wam większą gwarancję stworzenia wymarzonego zaproszenia ślubnego. Pamiętajcie także, że nawet w przypadku gotowych wzorów zaproszeń ślubnych możliwe są zmiany i ich dopasowanie do charakteru uroczystości. Zmiana papieru, koloru i kroju czcionki lub grafiki kwiatowej pozwoli Wam przygotować zaproszenie idealne.

Zaproszenia Ślubne od Amelia-Wedding.pl

Zajrzyjcie do naszego serwisu próbkowego KLIK

Proponowane artykuły:

Kiedy rozdać zaproszenia ślubne

Co napisać na kopercie zaproszenia ślubnego