Odpowiednia oprawa wesela sprawia, że całe wydarzenie staje się naprawdę wyjątkowe. Wiemy jednak, że dobór dekoracji czasami bywa kłopotliwy dla państwa młodych. Aktualnie na rynku nie brakuje rozmaitych ozdób, co może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Właśnie dlatego warto zawęzić krąg poszukiwań! A z pomocą w tej kwestii przychodzą trendy w dekoracji ślubnej na 2023 rok. Właśnie na nich skupimy się tym razem!

Trendy w dekoracji ślubnej w 2023 roku – złoto w detalach

Złote akcenty prezentują się szalenie elegancko! Wspaniale rozświetlają salę, dodając jej szykownego, ciepłego blasku. Nigdy nie wyjdą z mody, a przy tym pasują do rozmaitych aranżacji. Odnajdują się w każdym stylu! Złoto pięknie wpisze się w charakter wesela pełnego przepychu, ale może też wystąpić w oszczędnych, minimalistycznych dekoracjach. Wobec tego, jakie ozdoby na wesele w tym kolorze wybrać? Bardzo subtelny akcent to złote nadruki na winietkach ślubnych czy na pudełeczkach z podarunkami dla gości. Warto także zdecydować się na złote świece, świeczniki, wstążki, a nawet kwiaty! Tak naprawdę wszystko zależy wyłącznie od fantazji organizatorów.

Trendy ślubne 2023 – efektowne oświetlenie

Już od kilku sezonów sale weselne oraz otoczenie wokół nich przyozdabia się za pomocą oświetlenia w formie niewielkich światełek w imponującej ilości. Natychmiast tworzą one niepowtarzalny nastrój. Umieszcza się je na sali weselnej, ale również na zewnątrz, np. w ogrodach. Lampki fantastycznie sprawdzają się w namiotach weselnych! Trendy w dekoracji ślubnej na 2023 rok wskazują, że szczególnie godne uwagi są całe ściany czy sufity świetlne. Oświetlenie nierzadko trafia nawet na ścianki za stołem państwa młodych. To bardzo prosty pomysł na nietuzinkową ozdobę, która przy okazji idealnie wypada na zdjęciach!

Dekoracja wesela w 2023 roku – świece

Rok 2023 w branży ślubnej upłynie pod znakiem świec. To ozdoby, które wprowadzają bardzo romantyczną atmosferę. Ustawia się je na sali, stołach, przy przejściach, a także w miejscu, w którym odbywa się ceremonia zaślubin. Zachęcamy, aby przyjrzeć się zwłaszcza prostym, gładkim świecom, ponieważ właśnie one staną się prawdziwym hitem. Dodatkowo okazują się cudownie uniwersalne, dzięki czemu dobrze komponują się z każdą aranżacją. Stawia się je solo lub w grupach, w niemal niewidocznych świecznikach lub w szklanych tubach. Po rozpaleniu tworzą urokliwe światłocienie!

Co więcej, modna aranżacja wesela w 2023 roku powinna korespondować z upominkami dla gości. Dzięki naszej ofercie to żaden kłopot! W Amelia Wedding znalazły się świeczki zapachowe w bardzo estetycznych, zróżnicowanych opakowaniach pozwalające wyrazić wdzięczność dla przybyłych gości. 

Kwiatowa dekoracja sali weselnej w 2023 roku 

Trudno wyobrazić sobie ślub i wesele bez kwiatów. Nic więc dziwnego, że każdego roku pojawiają się wśród obowiązujących elementów, choć zawsze zaskakują nieco odmiennym wydaniem. Nadchodzące trendy w dekoracji ślubnej na 2023 rok zakładają powrót do naturalności. Oznacza to, że zamiast sztywnych bukietów zdobiących stoły wybiera się lekkie, asymetryczne kompozycje, które wyglądają jak przed chwilą zerwane z ogrodu. W takim wydaniu cudowne wrażenie robią róże peoniowe, frezje, eustomy, a nawet gałązki eukaliptusa. Wśród nich umieszcza się drobne kwiaty. Do łask wraca też gipsówka. Dodatkowo kwiatowe motywy mogą pojawiać się na dodatkach w postaci pudełek na koperty na ślub, pikerów, menu czy numerków na stolikach. Opcji nie brakuje!

Skąpane w pastelach trendy ślubne 2023

Najmodniejsza dekoracja wesela w 2023 roku to taka utrzymana w pastelowych, subtelnych odcieniach. Nie jest to całkowita nowość, ponieważ niemal zawsze ozdoby na śluby koncentrują się właśnie wokół stonowanej kolorystyki, jednak do tej pory były to zwykle różne warianty bieli. Z kolei w zbliżającym się sezonie nie boimy się błękitu, mięty, a nawet rozbielonego fioletu. Stosuje się je w dekoracji stołów i krzeseł, ale pojawiają się także w kwiatach oraz akcesoriach z papieru.

Trendy ślubne 2023 – dekoracje według motywu przewodniego

Bardzo modna dekoracja sali weselnej w 2023 roku to taka dopasowana do zainteresowań pary młodej. Personalizacja króluje w ślubnych trendach. Polecamy wyrazić siebie poprzez kolorystykę, ozdoby stołów, papeterię czy napisy z zabawnymi nadrukami. Opcji tak naprawdę nie brakuje, sporo zależy za to od kreatywności państwa młodych.

Wierzymy, że opisane trendy w dekoracji ślubnej w 2023 roku znacznie ułatwią przygotowanie stylowego przyjęcia i nasi czytelnicy wiedzą już, jakie ozdoby na wesele wybrać. Mnóstwo ciekawych akcentów w różnym stylu, a przy tym odpowiadających nadchodzącym trendom znalazło się w naszej ofercie.

Przeczytaj również o tym gdzie można kupić zaproszenia ślubne ?