Podziękowania dla gości to bez wątpienia miły gest i potwierdzenie, że ich obecność na tak ważnej dla Was uroczystości nie była przypadkowa. Podziękować można na kilka sposobów – uścisk dłoni przy wyjściu, dobre słowo, malutki upominek lub wysłanie bardziej spersonalizowanych życzeń jakiś czas po ślubie. Każda z opcji jest dobra, gdyż tak naprawdę liczy się przede wszystkim gest, który ma na celu docenienie Waszych bliskich.

Pomysłowe podziękowania dla gości

Jedną z najpopularniejszych form podziękowania dla gości jest wręczenie ciast weselnych w ozdobnym pudełku. Takie pudełka mogą stylem nawiązywać do klimatu wesela. Mogą być także zindywidualizowane - z Waszymi Imionami, datą ślubu lub wierszykiem o miłości. Na pudełku może znajdować się także ciekawa grafika - kwiatowa lub z humorem, w stylu rustykalnym, glamour lub boho.

Inną popularną opcją jest wręczanie niewielkich upominków. Ich forma zależy tylko od nas i naszej kreatywności. Mogą to być pudełeczka ze słodkościami, małe słoiczki z miodem lub buteleczki z herbatą. Opcji jest mnóstwo. Bez względu jednak na wybrany rodzaj podarków zadbajmy o ich odpowiednią oprawę – jest to przecież wyraz wdzięczności oraz pamiątka po ślubie, więc powinna wyglądać odpowiednio do okoliczności. Opakowanie takich drobnych upominków dla Gości może być dopasowane do pozostałej papeterii weselnej. Jeżeli zdecydujecie się na kolor lub motyw przewodni uroczystości, również te drobne prezenty mogą stać się dodatkową ozdobą weselnego stołu.

Pudełka na Ciasto od Amelia-Wedding.pl

Ogólne czy osobiste podziękowania?

Im większe wesele tym trudniej o złożenie osobistych podziękowań dla każdego z gości osobno. Mimo tego warto spróbować i postarać się indywidualnie pożegnać wychodzące osoby. To właśnie przy pożegnaniu najłatwiej podziękować za ich obecność w tak ważnym dla nas dniu i wręczyć mini upominki. Prezent dla gości nie musi być podpisany ich imieniem i nazwiskiem, chociaż przy mniejszej ilości gości uczestniczących w przyjęciu jest to łatwiejsze i nadaje większego znaczenia temu gestowi. Można jednak wybrać takie podziękowania dla Gości, które będą spersonalizowane - z Waszymi Imionami, datą ślubu. Ciekawymi propozycjami są tu czekoladki weselne w ozdobnym opakowaniu lub ręcznie robione lizaki z karteczkami, na których możecie umieści dowolny tekst - także złocony lub srebrzony.

Miody Ślubne - Podziękowania dla Gości od Amelia-Wedding.pl

Podziękowania składane po ślubie

Inna opcją jest wysłanie podziękowań już po uroczystości. Decydując się na taką formę pamiętajmy, że podziękowania nie powinny być wysłane później niż 2 miesiące od daty ślubu (im wcześniej tym lepiej). Zrezygnujmy także z form elektronicznych lub smsowych. Są one mniej kulturalne, więc nie sprawią naszym gościom takiej radości. Lepiej postawić na tradycyjny list lub kartkę, na której możemy złożyć własnoręczne podpisy i dodać kilka słów od siebie. Podziękowania mogą stylistycznie nawiązywać do zaproszeń i tworzyć jedną całość, która sama w sobie będzie ładną pamiątką. 

Świeczki Ślubne - Podziękowania dla Gości weselnych od Amelia-Wedding.pl

Pomysły na podziękowania dla szczególnie ważnych gości:

Jak podziękować świadkowej?