Przypinki weselne coraz częściej wypierają tradycyjne kotyliony. Nic dziwnego, są nie tylko trwalsze, ale także pozwalają na większą swobodę w ich doborze. Ogromny katalog kolorów, wzorów i grafik sprawia, że każda Para Młoda znajdzie przypinki dopasowane do charakteru ich wesela. Jest to niezwykle ciekawy pomysł na upamiętnienie tego ważnego wydarzenia oraz na pamiątkę dla gości.

Przypinki weselne - czy są konieczne i dlaczego?

Przypinki weselne to oczywiście tylko dodatkowy element. To drobiazg, który można pominąć w ślubnych przygotowaniach. Jednakże ich koszt jest stosunkowo niewielki, dlatego warto w nie zainwestować. Są nie tylko świetną pamiątką po weselu, ale także mogą pełnić praktyczną funkcję w czasie jego trwania. Idealnie sprawdzą się jako element rozpoznawczy dla naszych gości, szczególnie gdy Wasze rodziny nie znają się zbyt dobrze. Dzięki odpowiednim przypinkom Goście mogą się poznawać i nawiązywać nowe znajomości łatwiej też rozpocząć rozmowę. Jest to zabawna forma przybliżenia do siebie Waszych rodzin. Dzięki zamówieniu przypinek z Imionami wprowadzicie swobodną atmosferę. Oprócz Imion możecie także wypisać rolę Waszych bliskich, np. “Ciocia Basia”, “Tata Panny Młodej”. Będzie to gwarancją dobrej zabawy w miłej atmosferze. 

Oryginalne przypinki weselne

Współczesne wesela choć często odchodzą od dawnych obrzędów, wciąż trzymają się tradycyjnych ram. Pierwszy taniec, podziękowania dla rodziców, otrzęsiny to tylko kilka z przykładów. Przypinki weselne są interesującym akcentem pozwalającym na łączenie tradycji z nowoczesnością. Poza tym tylko od nas zależy ich forma. Możemy postawić na wersję humorystyczną lub sentymentalną. Dobrać inny kolor lub grafikę dla Państwa Młodych, ich rodziców i inny dla gości. Co więcej, przypinki gości również możemy zróżnicować ze względu na to, czy należą do rodziny lub przyjaciół Pana Młodego czy Panny Młodej. Dostarcza to dużej radości i rozrywki na etapie przygotowawczym, szczególnie gdy zdecydujemy się na całkowite spersonalizowanie przypinek lub stworzenie ich wzoru od podstaw.

Kiedy wręczyć przypinki weselne?

Nie ma sztywnych zasad dotyczących wręczania przypinek weselnych. Część osób wysyła je jako dodatek do Zaproszenia ślubnego, można też rozdać je przy wejściu na salę, na której odbywa się przyjęcie. Wydaje się jednak, że druga opcja jest lepsza i bardziej praktyczna, gdyż goście mogą zapomnieć o zabraniu przypinek ze sobą. Oczywiście jeżeli mamy w zapasie kilka dodatkowych przypinek to nie będzie z tym problemu, jednak bezpieczniej wręczać je w dniu wesela. 

Więcej przypinek znajdziecie Państwo tutaj: przypinki

A poniżej kilka ciekawych propozycji na podziękowania dla gości:

Czym zaskoczyć gości weselnych – zawieszki sojowe

Nieoczywiste podziękowania dla gości weselnych

Podziękowania dla Gości - zapachowe świeczki

Zdjęcie autora wpisu

Anna Jędrzejczak

Pasjonatka i projektantka papeterii ślubnej od ponad 20 lat. Ma na swoim koncie tysiące projektów zaproszeń ślubnych, winietek czy podziękowań dla gości. Na co dzień tworzy indywidualne projekty dla klientów Amelia-Wedding.pl