Ślub to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Niepowtarzalne i niezwykle emocjonujące. Uroczystość zazwyczaj poprzedzają miesiące przygotowań. Niestety organizacja wesela wiąże się też ze sporymi kosztami. Jednak jest to na tyle ważny dzień, że nie myślimy o wydatkach i stresie związanym z okresem przygotowawczym. Wprost przeciwnie - w późniejszych latach z sentymentem wracamy wspomnieniami do najlepszych chwil – pierwszego tańca, życzeń od gości oraz szampańskiej zabawy. Dobrym pomysłem na upamiętnienie tego dnia są nie tylko zdjęcia i nagrania ze ślubu, ale także dodatkowe elementy, takie jak np. księga gości weselnych. Jest to ciekawy dodatek, który sprawi wiele radości zarówno gościom, jak i Młodej Parze.

Czym jest księga gości weselnych?

Księga gości to miejsce, w którym każda osoba zaproszona na wesele może złożyć swój podpis i napisać kilka słów od siebie. Księga gości weselnych nie jest obowiązkowym elementem wesela, jednak z biegiem czasu z pewnością zyska na znaczeniu. Uroczystość weselna jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu nowożeńców, ale także ich rodzin i przyjaciół, dlatego wpisy w księgach gości składane są tak chętnie. Każdy z zaproszonych pragnie wyrazić swoją radość ze szczęścia Pary oraz życzyć jej wszystkiego najlepszego. Księga gości jest także eleganckim dodatkiem ślubnym, który będzie pełnił rolę dekoracji. Może być przygotowana z dowolną okładką i dopasowana do reszty ozdób i papierowych dekoracji. Na okładce mogą zatem znaleźć się motywy kwiatowe lub takie związane z tematem przewodnim uroczystości. Pięknie zaprezentują się również księgi Gości ze złotymi napisami w stylu glamour lub z okładką z ekologicznego papieru - idealną na rustykalne wesele. Jeżeli chcielibyście jeszcze bardziej zaskoczyć swoich Gości na poszczególnych stronach księgi mogą znajdować się ankiety do wypełniania - jest to zabawne zachęcenie Gości do ciekawych wpisów, które z pewnością miło będzie odczytać po latach.

Weselna Księga Gości

Czy warto inwestować w księgę gości?

Koszt przygotowania wesela nie jest mały. Catering, sala weselna oraz zespół to tylko początek wydatków. Jednakże księga gości jest stosunkowo tania, szczególnie gdy postawimy na jej bardziej tradycyjne wersje. Być może rezygnacja z niej pozwoliłaby zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych, jednak ma ona tak ogromną wartość pamiątkową, że nie sposób jej przecenić. Ponadto jej ważność będzie wzrastać wraz z upływającym czasem, ponieważ część z bliskich nam osób odejdzie, a ich podpisy zostaną z nami na zawsze. To właśnie to sprawia, że księga gości weselnych jest tak ceniona i coraz popularniejsza na polskich weselach. Zdecydowanie warto zdecydować się na księgę gości - niezależnie od tego, jaką jej formę wybierzesz.

Jeśli spodobał Ci się ten tekst przeczytaj również o:

Świeczki sojowe jako wyjątkowa forma podziękowania dla gości weselnych

Pomysły na zorganizowanie księgi gości

Oryginalne przypinki weselne