Tradycją jest, że goście zaproszeni na wesele składając Nowożeńcom życzenia, wręczają im prezenty. Na przestrzeni lat podarunki te miały różny charakter. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu koperty z pieniędzmi należały raczej do rzadkości. Goście zazwyczaj kupowali Nowożeńcom potrzebne elementy wyposażenia domu takie jak: pralki, żelazka, pościele, komplety garnków czy zastawę stołową. Dziś tego typu upominki wciąż się zdarzają, chociaż o wiele rzadziej niż kiedyś. Młodej Parze najczęściej wręczane są pieniądze wraz z kartką z życzeniami. Dylematem dla gości jest natomiast to, ile w tę przysłowiową kopertę włożyć. Nie ma na to pytanie dobrej odpowiedzi. Uzależnione jest to bowiem od możliwości finansowych Gości, a także i od tego, kim są dla Pary Młodej. Przyjęte zostało, że bliska rodzina jest bardziej hojna od dalszych krewnych czy znajomych.

Pudełko na koperty na ślub - czy jest niezbędne? 

Samo wręczanie kopert powinno odbywać się w sposób elegancki. Jednym z lepszych rozwiązań jest pudełko na koperty na ślub. Jest to ozdobny i praktyczny schowek na prezenty weselne. Dzięki niemu też żadna koperta nie zaginie. Wygląda bardzo dekoracyjnie i jest dopasowana do stylu uroczystości. To z pewnością ciekawy dodatek podczas przyjmowania życzeń przez Młodą Parę.

Kto powinien wkładać koperty do pudełka?

Świadek lub świadkowa mogą sami wkładać koperty przekazane od gości do pudełka. Goście mogą też samodzielnie włożyć prezenty do pudełka. Każda z tych opcji jest rozwiązaniem dobrym. Pudełko na koperty na ślub usprawni także samo wręczanie podarunków, które czasem znacznie się przeciąga - głównie ze względu na to, że Nowożeńcy nie mają gdzie odłożyć otrzymanych kopert. Jeśli zaproszonych Gości nie było wielu, nie jest to oczywiście zauważalny problem, jednak gdy ich liczba jest spora, czas ma duże znaczenie. W takim przypadku warto postawić na dobrą organizację tego punktu uroczystości.

Pudełko na koperty - jakie wybrać?

Wybór pudełek na koperty na ślub jest ogromny, a sam ich koszt nie należy do wysokich. Wesela planowane są z dużym wyprzedzeniem i właśnie dlatego większość par dba o dopięcie każdego szczegółu. Można wybrać pudełko na prezenty, które ze względu na estetykę będzie nawiązywało do zaproszeń, bukietu Panny Młodej czy kolorystyki sali. Można pokusić się o zamówienie spersonalizowanego pudełka, na którym będzie informacja o Nowożeńcach i dacie zaślubin. Wybór pudełka powinien zależeć od osobistych preferencji Pary Młodej. Ciekawie jednak zaprezentują się pudełka na koperty stylistycznie dopasowane do pozostałych dekoracji, również tych, które Goście zastaną na sali weselnej. Grafiki dopasowane do tych widniejących na winietkach, zawieszkach na butelki czy podziękowaniach dla Gości, na pewno zrobią wrażenie. Poza tym trzeba pamiętać, że każdy detal podczas tego najważniejszego dnia jest ważny i warto stworzyć piękną, uroczystą całość.

Weselne Pudełko na koperty