W Polsce coraz popularniejsze są wesela w stylu glamour. Elegancki ślub i wytworne przyjęcie weselne są niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla Państwa Młodych, lecz także dla ich rodzin. Warto więc zapoznać się z nowoczesnymi propozycjami złotych i srebrnych dodatków weselnych, by stały się one częścią dekoracji Waszego przyjęcia.

Glamour – nowoczesna elegancja

Glamour oznacza luksus, blask wystawnych, złotych i srebrnych dekoracji. Aranżując w taki sposób wnętrze sali weselnej i wybierając efektowne kreacje, trzeba jednak zachować wyczucie dobrego smaku. Coraz częściej złote dodatki łączy się z kwiatami lub dominującym kolorem, które stanowią ciekawe tło do połyskujących ozdób. Dzięki temu styl ten nabiera delikatności i staje się uniwersalnym wyborem dla ślubów utrzymanych w  eleganckim stylu. Romantyczny dodatek kwiatowych bukietów lub mocnej barwy stworzy gustowną kompozycję. Złoto w nowoczesnej formie nie zawsze więc oznacza przepych. Czasem łączy się je z pastelowymi kolorami lub minimalistycznym stylem - monochromatyczne zaproszenia i dodatki weselne z dodatkiem złotego tekstu wyglądają pięknie i oryginalnie.

Para Młoda - suknia i garnitur

Planując ślub w stylu glamour, najlepiej jest zacząć od kreacji nowożeńców. Później można dopasować dekoracje sali weselnej tak, aby pasowały do sukni Panny Młodej. Suknia ślubna powinna być klasyczna, biała, długa i wytworna, ozdobiona błyszczącymi koralikami, kryształkami, srebrem lub złotem. Fryzura niebanalna i elegancka. Wskazany jest długi welon, koronkowe wstawki. Odpowiednie będą dekolty, odkryte plecy czy ramiona. Obowiązkowa będzie mieniąca się biżuteria pasująca do elementów zdobiących suknię, np. długie kolczyki. Makijaż dość mocny, rozświetlający, z połyskiem. Całość powinna być efektowna, lecz w dobrym guście. Pan Młody musi prezentować się elegancko i klasycznie. Powinien założyć garnitur, odpowiedni krawat i spinki do mankietów lub smoking z elegancką kamizelką i muszką. Kreacja Pary Młodej powinna być efektowna i zachwycać swoim blaskiem.

Wesele w stylu Glamour

Sala weselna w stylu glamour

Wesele w stylu glamour nie musi oczywiście odbywać się w wytwornym lokalu. Może to być elegancka restauracja, pałacyk, gustowna sala weselna. Wnętrze powinno być urządzone z klasą, ale nie zawsze musi być bogato udekorowane. Skromne przyjęcia również mogą zostać przyozdobione papeterią w stylu glamour, która doda blasku każdej uroczystości. Zapowiedzią pięknej uroczystości będą oczywiście złote zaproszenia ślubne, na których swoje miejsce mogą znaleźć ozdobne monogramy, obrączki, połyskujące Imiona i Nazwiska Gości. Idealnym połączeniem wydają się także kwiaty, które będą wyjątkowym tłem do złotych napisów. Polecamy także wybór przewodniego koloru, który będzie współgrał ze złotem lub srebrem. Takie wyjątkowe przyjęcie weselne na długo pozostanie w pamięci zarówno nowożeńców, jak i gości.

Sala Ślubna w stylu Glamour