Poszukując odpowiedzi na pytanie, jakie zaproszenia ślubne wpiszą się w trendy weselne, musimy prześledzić zarówno obecne, jak i prognozowane trendy ślubne 2023 roku. W tym sezonie dominowały motywy botaniczne i świetnie je uzupełniająca minimalistyczna forma zawiadomień o ślubie. Czy na Młode Pary czekają diametralne zmiany wyglądu zaproszeń ślubnych?

Trendy ślubne 2023 – najmodniejsze kolory

Kolor przewodni wesela niejako wyznacza styl i kolorystykę zaproszeń ślubnych. Potwierdziły to trendy ślubne 2022, a zapowiada się, że również kolejny sezon nie przyniesie rewolucyjnej zmiany podejścia do tej kwestii. Dlatego, jak co roku, zarówno narzeczeni, jak i dekoratorzy weselni wyczekują ogłoszenia modnych weselnych kolorów. W 2023 roku delikatne pastele mają zostać wyparte przez nieco bardziej zdecydowane barwy. Królować będą odcienie spalonej cegły, toffi czy chłodnego błękitu. Kolory te doskonale prezentują się w połączeniu z bielą lub połyskującymi dodatkami – złotem albo srebrem. Równie dobrze będą wyglądać w otoczeniu naturalnej zieleni, której wyjątkowy charakter zdominował tegoroczne kolekcje zaproszeń.

Trendy weselne – personalizacja zaproszeń i dodatków

Dlaczego tak dużą wagę przywiązuje się do koloru przewodniego wesela? W ostatnich latach zaproszenie wraz z innymi elementami ślubnej papeterii wykonuje się w podobnym stylu. Dlatego wygląd zaproszenia jest nijako wizytówką przyjęcia. Pasujące winietki, karty menu czy nawet zawieszki na alkohol tworzą atrakcyjną aranżację stołu. Z pewnością trendy ślubne 2023 roku utrzymują tę tendencję. Goście weselni poczują się niezwykle komfortowo, jeśli ich nakrycie i cała dekoracja stołu będzie wytworna oraz elegancka. Spersonalizowane zaproszenie ślubne z czytelnym nadrukiem stanowi propozycję wspólnej zabawy. Jest to również sposób na okazanie szacunku i uhonorowanie zaproszonej osoby.

Nieprzemijające trendy ślubne – moda na eko

Wiele par pragnie podkreślić swoją troskę o planetę i środowisko naturalne. Dlatego wybierają zaproszenia ślubne wykonane z papieru ekologicznego. Wzory te mają specyficzny charakter – są skromniejsze od klasycznych zaproszeń. Grafika ogranicza się do akcentów roślinnych lub fragmentów krajobrazów. Naturalny design zaproszeń w stylu eko to nie jedyna wyróżniająca je cecha. Niespotykana tekstura eko papieru i brak złoceń czy innych wyrazistych zdobień sprawia, że projekty te muszą być dobrze przemyślane. Pomimo tego, że ich wygląd odbiega od konwencjonalnych zaproszeń, zaproszenia w stylu ekologicznym zyskują coraz więcej zwolenników. Część par chce bowiem zerwać ze sztywnymi konwenansami i decyduje się na wesele pozbawione przepychu czy blichtru.

Zaproszenia na szkle

Trendy weselne 2022 nie ograniczają się jedynie do ekologii. Jednym z ciekawszych i nowatorskich pomysłów mijającego sezonu jest drukowanie zaproszeń na szkle. Szkło jako materiał bardzo elegancki i trwały doskonale nadaje się do tworzenia na nim rozmaitych kompozycji. Niezależnie od stylu przyjęcia, narzeczeni mogą zdecydować się na szklane zaproszenie na ślub utrzymane w klimacie rustykalnym, boho, klasycznym bądź glamour. Do każdego zawiadomienia dołączona jest pasująca koperta. Ponadto, podobnie jak w przypadku standardowych form, można nabyć pasujące szklane winietki, zawieszki na butelki czy podziękowania dla rodziców. Dzięki temu wszystkie elementy oprawy ślubnej będą miały podobny charakter.

Klasyka zawsze w modzie

Co, jeśli nie jesteś zwolennikiem innowacyjnych rozwiązań ani ekologii? Na szczęście trendy ślubne 2022 to także opcje dla miłośników klasycznych form. To z myślą o nich w ofercie producentów zaproszeń ślubnych pojawiają się wzory ze złoceniami, srebrnymi dodatkami lub muśnięte brokatem. Inne propozycje to minimalistyczne motywy utrzymane w tradycyjnej czarno-białej kolorystyce. Ciekawie prezentuje się zawiadomienie nadrukowane na eleganckim czarnym papierze. Największą zaletą klasycznych zaproszeń jest ich uniwersalność. Mają formalny, a zarazem wyważony styl, pasujący do każdego przyjęcia weselnego bez względu na jego motyw przewodni czy planowaną oprawę.

Oferta zaproszeń z naszego sklepu obejmuje wszystkie trendy ślubne, które królowały w 2022 roku. Część z nich z pewnością zdominuje również kolejny sezon ślubny.

Jeśli chcielibyście zaproszeń które są nietuzinkowe ale zawsze w modzie zachęcam do przeczytania naszego posta:

Szklane zaproszenia ślubne