Dzień ślubu przez wielu uznawany jest za jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Często uroczystość ta poprzedzona jest wielomiesięcznymi przygotowaniami. Udane wesele to zasługa dobrej organizacji całej uroczystości. Podczas wesela liczy się każdy szczegół i każdy jest wyzwaniem dla organizatorów. Odpowiednia sala, menu, muzyka a także i oprawa stołu mają wpływ na to, jak wesele zostanie zapamiętane nie tylko przez Parę Młodą, ale także przez wszystkich zaproszonych gości. W końcu każdy chce, by jego wesele było dobrze wspominane nawet po latach, np. podczas rodzinnych uroczystości.

Dekoracja weselnych stołów nie może być przypadkowa!

Dekoracje ślubne na stół, tak jak i każdy inny element wystroju sali, powinny być starannie dopracowane. Mówiąc o samych dekoracjach, zazwyczaj mamy na myśli winietki, serwetki, i oczywiście kwiaty. Najważniejszym stołem jest ten, przy którym siedzą Państwo Młodzi. To przy nim mają miejsce najważniejsze osoby uroczystości i to tam kierowany jest wzrok wszystkich zaproszonych osób. Kwiaty, które umieszcza się na stole Państwa Młodych to zazwyczaj podłużna, płaska kompozycja kolorystyką i rodzajem kwiatów nawiązująca do bukietu Panny Młodej. Można też wykorzystać kwiaty w kolorach neutralnych, czyli np. białym czy kremowym. Na innych stołach też powinny pojawić się kwiaty. Mogą być to małe kompozycje w tej samej kolorystyce lub bukieciki. 

Serwetki, winietki, zawieszki na butelki - niezbędne elementy weselnego stołu

Kolejnym ważnym elementem są serwetki. Najkorzystniej prezentują się te wykonane z materiału, przewiązane ozdobną wstążką lub ułożone w niebanalny sposób. Niezbędne są także winietki, dzięki którym goście będą wiedzieli, gdzie usiąść. Winietki mogą przybierać różne formy. Może być to karteczka z napisanym imieniem i nazwiskiem gościa lub dodatkowo zawierająca jakiś ciekawy tekst. Coraz częściej pojawiają się takie, które zaskakują oryginalnym pomysłem. Jednym z ciekawych rozwiązań są winietki na szkle, winietki ze złoceniem lub srebrzeniem, ozdobnie prezentują się również wizytówki z cyrkonią lub na papierze perłowym. Dekoracyjnym drobiazgiem są też zawieszki znajdujące się na butelkach z alkoholem oraz menu ze spisem dań czy alkoholi. One także powinny nawiązywać do winietek czy kolorystyki sali. Na stole weselnym nie powinno być elementów, które nie pasują do ogólnej oprawy przyjęcia. Mogą one zaburzyć harmonię i ostateczny efekt. 

Zawieszki na butelki weselne

Krzesła uzupełniają ostateczny charakter stołów!

Z całą pewnością elementami, które uzupełniają aranżację stołu są ozdoby krzeseł. Zazwyczaj są to eleganckie materiały przewiązane wstęgami. Na salach weselnych pokrowce krzeseł zazwyczaj mają neutralna barwę - są białe, kremowe lub jasnoszare. Wstęga jest tym szczegółem, który powinien nawiązywać do ogólnej kolorystyki dekoracji stołów.

Jeśli panujecie rozszerzyć wystrój sali weselnej o pozostałe dodatki, polecamy nasz artykuł na temat: Pudełko na koperty na ślub - ozdobny i praktyczny schowek na prezenty pieniężne

Zdjęcie autora wpisu

Anna Jędrzejczak

Pasjonatka i projektantka papeterii ślubnej od ponad 20 lat. Ma na swoim koncie tysiące projektów zaproszeń ślubnych, winietek czy podziękowań dla gości. Na co dzień tworzy indywidualne projekty dla klientów Amelia-Wedding.pl