Dzień ślubu przez wielu uznawany jest za jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Często uroczystość ta poprzedzona jest wielomiesięcznymi przygotowaniami. Udane wesele to zasługa dobrej organizacji całej uroczystości. Podczas wesela liczy się każdy szczegół i każdy jest wyzwaniem dla organizatorów. Odpowiednia sala, menu, muzyka a także i oprawa stołu mają wpływ na to, jak wesele zostanie zapamiętane nie tylko przez Parę Młodą, ale także przez wszystkich zaproszonych gości. W końcu każdy chce, by jego wesele było dobrze wspominane nawet po latach, np. podczas rodzinnych uroczystości.

Dekoracja weselnych stołów nie może być przypadkowa!

Dekoracje ślubne na stół, tak jak i każdy inny element wystroju sali, powinny być starannie dopracowane. Mówiąc o samych dekoracjach, zazwyczaj mamy na myśli winietki, serwetki, i oczywiście kwiaty. Najważniejszym stołem jest ten, przy którym siedzą Państwo Młodzi. To przy nim mają miejsce najważniejsze osoby uroczystości i to tam kierowany jest wzrok wszystkich zaproszonych osób. Kwiaty, które umieszcza się na stole Państwa Młodych to zazwyczaj podłużna, płaska kompozycja kolorystyką i rodzajem kwiatów nawiązująca do bukietu Panny Młodej. Można też wykorzystać kwiaty w kolorach neutralnych, czyli np. białym czy kremowym. Na innych stołach też powinny pojawić się kwiaty. Mogą być to małe kompozycje w tej samej kolorystyce lub bukieciki. 

Serwetki, winietki, zawieszki na butelki - niezbędne elementy weselnego stołu

Kolejnym ważnym elementem są serwetki. Najkorzystniej prezentują się te wykonane z materiału, przewiązane ozdobną wstążką lub ułożone w niebanalny sposób. Niezbędne są także winietki, dzięki którym goście będą wiedzieli, gdzie usiąść. Winietki mogą przybierać różne formy. Może być to karteczka z napisanym imieniem i nazwiskiem gościa lub dodatkowo zawierająca jakiś ciekawy tekst. Coraz częściej pojawiają się takie, które zaskakują oryginalnym pomysłem. Jednym z ciekawych rozwiązań są winietki ze złoceniem lub z tasiemkami, ozdobnie prezentują się również wizytówki z cyrkonią lub na papierze perłowym. Dekoracyjnym drobiazgiem są też zawieszki znajdujące się na butelkach z alkoholem. One także powinny nawiązywać do winietek czy kolorystyki sali. Na stole weselnym nie powinno być elementów, które nie pasują do ogólnej oprawy przyjęcia. Mogą one zaburzyć harmonię i ostateczny efekt. 

Zawieszki na butelki weselne

Krzesła uzupełniają ostateczny charakter stołów!

Z całą pewnością elementami, które uzupełniają aranżację stołu są ozdoby krzeseł. Zazwyczaj są to eleganckie materiały przewiązane wstęgami. Na salach weselnych pokrowce krzeseł zazwyczaj mają neutralna barwę - są białe, kremowe lub jasnoszare. Wstęga jest tym szczegółem, który powinien nawiązywać do ogólnej kolorystyki dekoracji stołów.