Szykując ślub i wesele, wkładamy dużo wysiłku i środków w to, żeby ten dzień był wyjątkowy i niepowtarzalny. Zależy nam, by wszyscy się dobrze bawili i byśmy sami mogli z rozrzewnieniem wspominać ten dzień. Jednak wspomnienia z biegiem lat się zacierają, a prezenty starzeją się i psują, pieniądze z kopert zostają wydane. Możemy coś zaradzić na przemijający czas i zrobić sobie prezent przy współudziale naszych gości weselnych. Mowa oczywiście o księdze gości, która przez lata będzie powiernikiem pięknego wspomnienia o naszym dniu ślubu.

Pamiątka na wiele lat

Weselna księga gości to możliwość uchwycenia wspomnienia weselnej zabawy przy współudziale wszystkich osób, z którymi chcieliśmy ten dzień świętować. Nawet nieprzekonane do tego osoby docenią potem możliwość obejrzenia wpisów w księdze po wielu latach. Księga gości weselnych może przyjąć różne formy, choć prawie zawsze będzie to książka. Jednak to jakie możliwości damy gościom na jej uzupełnienie zależy od naszej wyobraźni.

Chwile uchwycone na zdjęciu

Coraz popularniejsze foto-budki i polaroidy na weselach stwarzają świetną okazję do tego, by pojawiła się tutaj księga gości do wklejania zdjęć. Jest to świetna opcja, biorąc pod uwagę, że wpisom będą towarzyszyć unikalne zdjęcia naszych bawiących się bliskich i przyjaciół. Akcesoria do księgi gości, w której znajdą się zdjęcia, to poza polaroidami lub foto-budką przeróżne maski i śmieszne peruki. Różdżki wróżki, sztuczne wąsy czy kolorowe okulary — wszystkie te dodatki będą stanowiły zachętę do robienia zdjęć. Goście będą się świetnie bawić, przebierając się i pozując. Możemy liczyć na naprawdę szalone i wesołe wpisy, bo weselna księga gości to też okazja do urozmaicenia atrakcji dla bawiących się osób na weselu.

Co wpisać do księgi gości na weselu?

Zamiast zdjęć lub podpisów obok nich, księga gości może zawierać również inne elementy. Wesele stwarza możliwość nie tylko świetnej zabawy, ale też integracji rodziny i znajomych ze strony Panny Młodej i Pana Młodego. Wymyślanie rymowanek i życzeń dla młodej pary może przysporzyć wiele radości i śmiechu. Jeśli ktoś nie miałby pomysłu co wpisać do księgi gości na weselu, może sięgnąć po jakiś ulubiony cytat lub tradycyjne życzenia płynące prosto z serca. Ułożenie kilku rymów może urozmaicić nasz wpis, a ozdobienie go prostymi, małymi rysunkami uczyni go bardziej unikalnym. Będzie miało to szczególnie znaczenie dla młodych, dla których księga będzie wyjątkową pamiątką.

Księga gości jako nie-księga?

Piękną ozdobą mogą okazać się wklejane grafiki. Księga gości na wesele może być też wypełniona odciskami palców gości, nabierze wtedy niepowtarzalnego charakteru. Różnego rodzaju naklejki i kolorowe papiery mogą być inspiracją dla pięknie ozdobionej księgi. Choć to od Pary Młodej zależy, w jaki sposób będą chcieli, by goście uzupełniali białe karty. Pomysły na księgę gości mogą też oprzeć się o nietypowe rozwiązania jak słój z liścikami od gości czy wielka plansza do uzupełniania pustych miejsc. Jednak musimy pamiętać, że nie można do końca zapanować nad powstawaniem wpisów w księdze. Miłośnicy prostych linii i pięknej kaligrafii muszą pogodzić się z myślą, że wpisy będą w głównej mierze radosnym chaosem.

Właściwe miejsce na księgę

Planując księgę gości, musimy nie tylko przemyśleć jej formę, ale też miejsce, w którym zostawimy ją do użytku naszym gościom. Nie może leżeć na stoliku, który będzie stał gdzieś w przejściu lub w bardzo wyeksponowanym miejscu, bo będzie to wprowadzało chaos na sali i blokowanie przejść, kiedy zrobi się większy tłum chętnych do zamieszczenia wpisu. Z kolei księga ukryta w osobnym pomieszczeniu lub w jakimś zaułku prawdopodobnie umknie części gości i nie wszyscy się do niej wpiszą. Miejsce na księgę powinno być na uboczu, ale w widocznym miejscu.

Księga wspomnień

Weselna księga gości to świetny pomysł na prezent, który sobie może zafundować Młoda Para z udziałem swoich bliskich. Każdy wpis będzie miał unikatowy charakter, a wartość sentymentalna takiej pamiątki będzie doceniana z roku na rok coraz bardziej.

Do księgi gości warto skompletować pasujące kompozycyjnie dodatki dlatego zachęcam do przeczytania artykułu pt. Tematyczny stół na wesele - o czym warto pamiętać?