Organizacja wesela to wielki gotujący się kocioł. W środku wrze zupa z nieskończenie wielu składników. Narzeczeni muszą myśleć o wielu rzeczach jednocześnie, by ich dzień przebiegł idealnie w każdym detalu. Przygotowanie sali weselnej to jeden z głównych punktów, który dostarczy najwięcej zagwozdek i kwestii do ustalenia. Jedną z takich rzeczy są stoły weselne, które trzeba odpowiednio przystroić, by było pięknie i elegancko, ale też tak, żeby nie było zbędnego przesytu. Do tego dochodzą stoły tematyczne, bez których trudno sobie wyobrazić wesele.

Stoły tematyczne – dużo smaku w niewielkich ozdobach

Najbardziej typowymi stołami tematycznymi są wiejski i ze słodkościami. Może być to też stół z serami, z sushi lub finger bar. Warto zadbać, by taki stół poza pysznymi przekąskami był też odpowiednio przystrojony. Dekoracja stołu weselnego to kwestia dość indywidualna, ze względu na to, że powinna korespondować z wystrojem reszty sali, a nawet charakterem całego wesela, jeśli zdecydujemy się na imprezę tematyczną. Warto jednak pamiętać, by ilość dekoracji była raczej subtelna. Wyraziste, ale nieduże akcenty jak bukieciki kwiatów, odpowiednie kolorystycznie serwetki czy pikery będą odpowiednie.

Najważniejszy stół weselny

Dekoracja stołu weselnego Pary Młodej to najważniejszy punkt na naszej liście – w końcu wszystkie oczy tego wieczoru będą zwrócone w jego stronę. Zwykle jest ustawiony na tle ścianki, a na nim dumnie prezentuje się wyjątkowa wiązanka kwiatowa. Jednak tę kwestię możemy modyfikować i postawić na szereg małych doniczek z kwiatkami. Będą prezentować się pięknie, a przy tym nie będą zasłaniały Pary Młodej. Dekoracja stołu Pary Młodej, mimo że najważniejsza, nie powinna być przesadzona, by nie odrywała uwagi od nowożeńców, a jedynie stanowiła dopełnienie całości widoku.

Kształty i kolory

Żeby nasi goście mogli spędzić ten czas z nami jak najlepiej, należy zadbać, by dobrze prezentował się każdy stół weselny. Dekoracje powinny być dopasowane do kształtu stołu. Zależnie od tego, czy będą stoły podłużne albo krągłe, możemy zdecydować się na różne układy kwiatowe. Czy będą to chodniki kwiatowe, czy pojedyncze kwiaty bądź bukieciki w wazonikach, zależy od naszych upodobań. Warto ustalić sobie gamę kolorystyczną, w ramach której będziemy dobierali różne elementy dekoracji, by wszystko do siebie pasowało, ale nie zostało pochłonięte przez jeden kolor.

Nowe wersje praktycznych rozwiązań

Szukając oryginalnych rozwiązań, możemy natrafić na naprawdę ciekawe dekoracje stołów weselnych. Nowości w tej kwestii to zazwyczaj dopracowane rozwiązania znane już wcześniej. Winietki na stół, które pomogą nam bezproblemowo posadzić gości przy stołach, mogą być teraz same w sobie ozdobą, a nie jedynie karteczką z imieniem i nazwiskiem. To samo tyczy się na przykład pikerów. Moglibyśmy określić je ulepszoną wersją wykałaczek czy jednorazowych widelczyków. Poza funkcjonalnym ich zastosowaniem (dzięki nim możemy nabierać pojedyncze porcje przekąsek bez brudzenia rąk) będą stanowiły dodatkowo ozdobę. Ponadto numeracja stołów czy sposób złożenia serwetek — wszystko potraktowane w odpowiedni sposób będzie stanowiło dekorację stołu weselnego. Wykorzystanie elementów obowiązkowych na stole w takim dekoracyjnym charakterze to świetna okazja do zostawienia większej ilości miejsca na potrawy i zastawę bez uszczerbku na urodzie stołów weselnych.

Każdy szczegół ma znaczenie

Subtelne i eleganckie dekoracje na stół weselny to ważna kwestia, by cała sala prezentowała się idealnie w dniu ślubu. Praktyczne podejście do ozdób, które będzie polegało na wykorzystaniu potencjału każdej rzeczy na stole do zamienienia jej w dekoracje, to świetny sposób na ograniczenie wydatków i zostawienie wolnej przestrzeni na stole, by nie był niepotrzebnie zapchany różnymi drobiazgami. Ponadto w takiej scenerii pięknie będą prezentowały się kwiaty i świece, które dodadzą świeżości i wyrafinowania. Tak przygotowany stół weselny będzie cieszył nie tylko podniebienie, ale i oczy nasze oraz naszych gości.

Aby zgłębić temat przystrojenia sali oraz dodatków ślubnych zachęcam do przeczytania naszego artykułu: Niezbędne dekoracje weselne.