Wesele to uroczystość, do której Państwo Młodzi przygotowują się przez kilka miesięcy, starając się zadbać o to, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Coraz większe znaczenie dla Nowożeńców ma oprawa wizualna przyjęcia, na którą składają się przede wszystkim wystrój sali oraz dekoracje stołów. Jednym z detali, na które warto zwrócić uwagę są zawieszki weselne na butelki, które potrafią w ciekawy sposób urozmaicić aranżację stołu.

Rodzaje zawieszek weselnych na butelki - jakie wybrać?

Rzadko można się spotkać z tym, żeby podczas wesela nie był podawany alkohol. A jeśli jest, to musi mieć on specjalną, wyjątkową oprawę. Alkohol stawiany na stołach, wpływa na wystrój, dlatego właśnie tak chętnie stosowane są zawieszki na butelki. Ich wybór jest dziś ogromny! Możemy kupić gotowe zawieszki z zabawnymi tekstami, kwiatowymi grafikami - w stylu vintage, rustykalnym lub bardziej nowoczesnym i glamour. Możemy także zlecić wykonanie specjalnych, samoprzylepnych etykiet, które urozmaicą wygląd trunków i nadadzą im ciekawego charakteru. Butelki będą dopasowane do pozostałych ozdób na sali weselnej oraz do papierowych dekoracji. Takie zawieszki możecie wykorzystać nie tylko w przypadku alkoholowych napojów, ale także innych - chłodzących, gazowanych lub wody.

Gotowe zawieszki na butelki cieszą się największą popularnością!

Zawieszki na butelki weselne

Pomimo sporego wyboru najczęściej wybierane są gotowe już zawieszki na butelki, które wzornictwem nawiązują do zaproszeń, winietek czy kolorystyki sali weselnej. Takie małe rękodzieła, nie tylko pięknie prezentują się na butelce, ale także mogą być sympatyczną pamiątką. Wiele osób zastanawia się nad tym, co powinno znaleźć się na samej zawieszce. Czy powinien być to tekst zabawny, zachęcający do spożywania trunku, czy coś bardziej eleganckiego? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Decyzja uzależniona jest od charakteru wesela, od zaproszonych gości, a czasem nawet od miejsca, w jakim ma się odbyć przyjęcie. Przede wszystkim zaś wszystko zależy od preferencji Nowożeńców. Wesele jest uroczystością, na której Państwo Młodzi oraz zaproszeni Goście powinni dobrze się bawić, można więc pozwolić sobie na tekst z przymrużeniem oka. Nie musi być to tylko hasło, krótka treść. Tak samo dobrze sprawdzą się wesołe wierszyki w formie toastów. Na zawieszkach weselnych oprócz samego tekstu może zostać umieszczone zdjęcie Młodej Pary razem z datą zaślubin, ich Imiona lub inicjały. Zawieszki nie muszą być takie same! Można pobawić się nieco konwencją i przyozdobić butelki kilkoma ich rodzajami. Taka różnorodność na pewno zrobi pozytywne wrażenie na zaproszonych gościach.

Zawieszki na butelki są więc ciekawą ozdobą weselnego stołu. Dzięki nim każda butelka będzie wyglądać wyjątkowo, a wystrój będzie dopracowany w każdym szczególe. Jeśli szukacie wyjątkowych dekoracji na przyjęcie, warto zapoznać się z ofertą zawieszek oraz zainspirować się różnymi tekstami, które mogą się na nich znaleźć - dzięki temu będzie wesoło!

Zachęcamy do lektury naszych innych artykułów:

Czym zaskoczyć gości weselnych – zawieszki sojowe

Nieoczywiste podziękowania dla gości weselnych

Podziękowania dla Gości - zapachowe świeczki

Zawieszki na butelki weselne

Zdjęcie autora wpisu

Anna Jędrzejczak

Pasjonatka i projektantka papeterii ślubnej od ponad 20 lat. Ma na swoim koncie tysiące projektów zaproszeń ślubnych, winietek czy podziękowań dla gości. Na co dzień tworzy indywidualne projekty dla klientów Amelia-Wedding.pl