Rebusy ślubne są miłą formą powiedzenia Gościom o wymarzonych prezentach. Co dać zamiast kwiatów, jakich prezentów unikać, a jakie sprawią Nowożeńcom najwięcej radości. Zamiast wierszyków o prezentach na zaproszeniach ślubnych możecie umieścić eleganckie i zabawne rebusy ślubne. Taka graficzna forma przekazu w miły sposób poinformuje zapraszanych Gości o prezentach, jakie Para Młoda chciałaby otrzymać. Są to rebusy ślubne informujące o tym, że Państwo Młodzi chcieliby dostać pieniądze zamiast prezentów, natomiast zamiast kwiatowych bukietów, które tradycyjnie wręczane są po uroczystości w Kościele, chcieliby otrzymać mały podarunek w postaci butelki wina, książki, gry planszowej czy kuponu totka.

Bardzo popularne stały się wierszyki informujące Gości o tym, co podarować Parze Młodej zamiast kwiatów. Najczęściej zamiast kwiatów Młodzi mają życzenie otrzymać kupon totolotka, butelkę wina, zdrapkę, słodkości lub też książki. Zdarzają się także prośby o przekazanie zamiast kwiatów pluszaków do domu dziecka lub wpłat dla wybranej fundacji. Subtelna prośba co podarować po ślubnej uroczystości Parze Młodej może być także ujęta w formie graficznej. Rebusy ślubne to ilustracje informujące o tym, że Młodzi Małżonkowie chcieliby dostać zamiast kwiatów wino, kupon totolotka lub książkę. Możecie wybierać wśród wielu propozycji rebusów ślubnych i dopasować je do Waszych zaproszeń. 

Rebusy ślubne sprawdzą się także w przypadku próśb o pieniądze zamiast prezentów. Możecie zasugerować Gościom, że zbieracie na Wasz wspólny dom lub mieszkanie. Jeśli myśleliście nad subtelną prośbą w postaci wiersza, co podarować Parze Młodej zamiast prezentów, możecie także zaispirować się ilustracjami na kształt rebusów ślubnych, które wyglądają elegancko i jednocześnie są bardzo grzeczną formą przedstawienia Gościom Waszej prośby. Wierszyki mówiące o tym, że Para Młoda chciałaby zamiast prezentów otrzymać pieniądze, mogą więc zostać zastąpione formą rebusów ślubnych. Będzie to bardzo oryginalna informacja, którą możecie umieścić na zaproszeniu ślubnym lub na osobnym bileciku.