Filter

All available filters

All filters

Please select active filters from the list below:

Save The Date

“Save the date” to jeden z najnowszych zwyczajów podczas organizacji wesela, który cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Termin dosłownie oznacza “Zarezerwuj datę” i dotyczy powiadomienia, które wysyłane jest z dużym wyprzedzeniem do gości weselnych, aby każdy z nich mógł dostosować swoje plany do organizowanego przyjęcia. W odróżnieniu od zaproszeń nie trzeba znać miejsca oraz godziny uroczystości. Wystarczy ustalenie daty, a pozostałe szczegóły zostaną zawarte w oficjalnych zaproszeniach.

Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania?

“Save the date” spotyka się z pozytywnym odbiorem nie tylko zaproszonych osób. To także korzystne rozwiązanie dla Pary Młodej, ponieważ dzięki temu może zaoszczędzić stres związany z pośpiesznym wyborem zaproszeń na kilka miesięcy przed ceremonią. Tego typu powiadomienie warto wysłać szczególnie w przypadku organizacji ślubu w miesiącach wakacyjnych, kiedy wiele gości może planować wyjazdy urlopowe. Podobnie w sytuacji, kiedy ceremonia ma się odbyć w piątek, ponieważ osoby przyjeżdżające z daleka muszą zaplanować wcześniej wolne od pracy. “Save the date” odgrywa bardzo ważną rolę, kiedy zapraszamy gości z zagranicy, gdyż przygotowania finansowe, zakup biletów lotniczych czy rezerwacja hotelu wymaga dużego wyprzedzenia. Rozwiązanie przydaje się także, kiedy istnieje ryzyko wyboru przez znajomych tej samej daty ślubu. Po wysyłce powiadomienia unikniemy przykrych odmów ze strony rodziny lub przyjaciół.

Save the date - jak przygotować?

“Save the date” wysyła się do wszystkich gości, gdy tylko znana jest data ślubu. Może być przygotowane w różnorodnej formie - zawiadomienia, pocztówki, zdjęcia, kartki z kalendarza, gadżetu, a nawet krótkiego filmiku. Jedyne ograniczenie to nasza wyobraźnia! Najbardziej tradycyjną, a przy tym najchętniej wybieraną formą, są jednak specjalne kartki z powiadomieniem. W asortymencie sklepu internetowego amelia-wedding.pl dostępne są różnorodne pod względem stylistyki kartki, dzięki czemu bardzo łatwo można wybrać wzór dostosowany do własnych potrzeb. Bez względu na formę, w jakiej zostanie przygotowane “Save the date”, należy pamiętać, aby umieścić w nim imiona Pary Młodej oraz datę wesela. Warto również dodać miejscowość, w której organizowane jest przyjęcie, aby goście zaczęli planować podróż. Pomysł wysyłki tego typu powiadomienia z pewnością spodoba się gościom, a przy tym odpowiednio dobrany design może stanowić przedsmak zbliżającej się uroczystości.

save the date ślub