Ostatnie wpisy na naszym Blogu

Aktywne filtry

Save the Date - Powiadomienia Ślubne | Amelia Wedding - Zapowiedź Waszego Wielkiego Dnia
Save The Date

Save the Date - Eleganckie Powiadomienia Ślubne od Amelia Wedding

Save the date to prosta w swej formie karta z najważniejszą informacją, jaka będzie interesować naszych gości na kilka miesięcy przed ślubem. Zanim poznamy lub ustalimy bardziej szczegółowe dane i następnie naniesiemy je na zaproszenia, może się okazać, że odmówi nam uczestnictwa więcej osób ze względu na to, że za późno dowiedziały się o dacie ślubu. Nie należy zakładać, że jeśli zapraszamy rodzinę i przyjaciół to na pewno znajdą dla nas czas, bo czasem przeszkody związane z nagłym wzięciem urlopu, zarezerwowaniem odpowiedniej sumy pieniędzy na prezent i własną kreację czy dopasowaniem do własnych planów związanych z podróżą lub innym ważnym wydarzeniem mogą skutecznie przeszkodzić w przybyciu na nasze wesele. Będzie to na pewno docenione, że zachowamy się uczciwie w stosunku do naszych gości i będziemy się liczyć też z ich planami i możliwościami.

Zaoszczędzony czas

Czasami jednak mogą wystąpić przeszkody nie do pokonania i wtedy nasi bliscy będą musieli odmówić, mimo że dostali powiadomienia ślubne na długo przed oficjalnym zaproszeniem. Wtedy dostaniemy informację zwrotną o ich rezygnacji z towarzyszenia nam w tym dniu, ale na długo przed ślubem, więc będzie to dla nas również wygodne przy planowaniu ilości osób i ich rozmieszczeniu na sali. Ułatwi to zdecydowanie organizację całej uroczystości, jeśli jeszcze przed rozesłaniem zaproszeń będziemy wiedzieli, na obecność ilu osób możemy liczyć. Dzięki powiadomieniom save the date, zaproszenia możemy rozesłać do osób, które nam nie odmówią przybycia po tej wstępnej informacji. Zaoszczędzimy dzięki temu czas i środki na wypisywanie zaproszeń, z których dane osoby i tak by nie skorzystały.

Istotna informacja zwrotna

Ostatnio tak modne save the date — po polsku „zarezerwuj datę” ułatwiają coraz większej ilości Par Młodych organizację ślubu. Powiadomienie poprzedzające właściwe zaproszenie umożliwia na wcześniejsze skontaktowanie się z naszymi potencjalnymi gośćmi. Oni wtedy z większym prawdopodobieństwem nie odmówią przybycia, a my będziemy mogli na spokojnie dopracować szczegóły uroczystości, z większym skupieniem wybrać właściwy lokal, dopasować każdy szczegół i zorientować się ile osób się pojawi, co może też przełożyć się na wybór wielkości sali balowej. Save the date zdobywa coraz większą popularność, więc nie musimy się obawiać niezrozumienia ze strony gości co do niepełnej informacji o ślubie zawartej w jego treści. Będzie to miły przedsmak tego, co czeka przybyłych na uroczystości, więc warto wybrać motyw powiadomień, który będzie współgrał z resztą aranżacji na naszym ślubie.

Jeśli w momencie wysyłania powiadomień nie mamy jeszcze ustalonych kolorów i motywów związanych z wystrojem na uroczystości, to nic nie szkodzi. W ofercie sklepu amelia-wedding.pl znajdziemy bardzo dużo wzorów z pięknymi, prostymi i eleganckimi motywami, które będzie można dość uniwersalnie dopasować do różnych gustów i potrzeb. Dlatego szukając odpowiednich kartek save the date, warto skorzystać z tej bogatej oferty.

Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania?

“Save the date” spotyka się z pozytywnym odbiorem nie tylko zaproszonych osób. To także korzystne rozwiązanie dla Pary Młodej, ponieważ dzięki temu może zaoszczędzić stres związany z pośpiesznym wyborem zaproszeń na kilka miesięcy przed ceremonią. Tego typu powiadomienie warto wysłać szczególnie w przypadku organizacji ślubu w miesiącach wakacyjnych, kiedy wiele gości może planować wyjazdy urlopowe. Podobnie w sytuacji, kiedy ceremonia ma się odbyć w piątek, ponieważ osoby przyjeżdżające z daleka muszą zaplanować wcześniej wolne od pracy. “Save the date” odgrywa bardzo ważną rolę, kiedy zapraszamy gości z zagranicy, gdyż przygotowania finansowe, zakup biletów lotniczych czy rezerwacja hotelu wymaga dużego wyprzedzenia. Rozwiązanie przydaje się także, kiedy istnieje ryzyko wyboru przez znajomych tej samej daty ślubu. Po wysyłce powiadomienia unikniemy przykrych odmów ze strony rodziny lub przyjaciół.

Save the date - jak przygotować?

“Save the date” wysyła się do wszystkich gości, gdy tylko znana jest data ślubu. Może być przygotowane w różnorodnej formie - zawiadomienia, pocztówki, zdjęcia, kartki z kalendarza, gadżetu, a nawet krótkiego filmiku. Jedyne ograniczenie to nasza wyobraźnia! Najbardziej tradycyjną, a przy tym najchętniej wybieraną formą, są jednak specjalne kartki z powiadomieniem. W asortymencie sklepu internetowego amelia-wedding.pl dostępne są różnorodne pod względem stylistyki kartki, dzięki czemu bardzo łatwo można wybrać wzór dostosowany do własnych potrzeb. Bez względu na formę, w jakiej zostanie przygotowane “Save the date”, należy pamiętać, aby umieścić w nim imiona Pary Młodej oraz datę wesela. Warto również dodać miejscowość, w której organizowane jest przyjęcie, aby goście zaczęli planować podróż. Pomysł wysyłki tego typu powiadomienia z pewnością spodoba się gościom, a przy tym odpowiednio dobrany design może stanowić przedsmak zbliżającej się uroczystości.

save the date ślub