Zaproszenia ślubne

W Wielkim Dniu liczy się każdy szczegół. Detale ważne są też w samym procesie przygotowawczym, bo to właśnie on wiedzie do idealnie zorganizowanej uroczystości. Zaproszenia ślubne są jednym z najważniejszych elementów poprzedzających dzień zawarcia związku małżeńskiego. Zadbać o nie trzeba odpowiednio wcześnie, aby dać sobie czas na zaproszenie gości, a im na podjęcie decyzji o wzięciu udziału w tym wielkim święcie. Zaproszenia na ślub są niczym preludium - pokazują osobom, które je otrzymały, w jakim stylu urządzone zostanie wesele, oddają charakter pary i zawierają najważniejsze praktyczne informacje.

Aktywne filtry

Ile kosztują zaproszenia ślubne?

Koszt zaproszeń ślubnych wynosi od 2 zł. Tańsze projekty doskonale wpisują się w styl minimalistyczny i klasyczny - są doskonałą propozycją dla miłośników prostoty. W cenie otrzymujecie papier w kolorze białym lub ecru, ozdobiony delikatną fakturą, czarnym napisem oraz personalizację i kopertę gratis. Wszystkie nasze zaproszenia ślubne charakteryzują się wysoką jakością wykonania.

Droższe zaproszenia ślubne w cenie od 4 zł to eleganckie projekty w stylu glamour, z kwiatowymi grafikami, ze złoceniami i kopertą wykonaną wg indywidualnych projektów. W tych przedziałach cenowych znajdują się także zaproszenia weselne w eleganckich etui, folderach lub z kopertą z delikatnej kalki. Warto zapoznać się także z ofertą zaproszeń z kokardami lub innymi zdobieniami. Minimalna ilość zaproszeń w zamówieniu wynosi 30 sztuk.

Ile wcześniej należy zamówić zaproszenia? Ile się czeka na realizację zamówienia?

Choć nie ma sztywnej reguły co do terminu zamówienia zaproszeń ślubnych, to zaleca się rozpoczęcie poszukiwań i idealnego projektu nawet 12 miesięcy przed ceremonią. Im wcześniej, tym lepiej. Dzięki temu zyskujecie wystarczająco dużo czasu na wybranie odpowiednich zaproszeń. Pamiętajcie także, że zaproszenia ślubne należy wręczyć Gościom na około 3 miesiące przed planowaną uroczystością. W naszym sklepie internetowym czas realizacji zamówienia wynosi od 7 do 10 dni roboczych, które liczymy od momentu akceptacji projektu. Jest także opcja ekspres, dzięki której otrzymacie zamówiona papeterię w ciągu kilku dni.

Zaproszenie ślubne czy zawiadomienie?

Zaproszenie ślubne, jak sama nazwa wskazuje, ma na celu poinformowanie najbliższych o nadchodzącej uroczystości i zaproszenie ich na wspólne świętowanie rozpoczęcia Waszej nowej drogi życia. Oznacza to, że wręcza się je rodzinie i przyjaciołom, którzy będą towarzyszyć Wam zarówno w trakcie ślubu, jak i wesela. Z kolei zawiadomienie o zawarciu związku małżeńskiego wysyła się do osób, które zapraszacie wyłącznie na ceremonię ślubną w kościele lub urzędzie stanu cywilnego. Najczęściej otrzymują je koledzy z pracy, przełożeni lub dalsi znajomi i rodzina.

Jak wypisywać zaproszenia ślubne? Jakie informacje powinny znaleźć się w zaproszeniach ślubnych?

Kolejność wypisywania osób na zaproszeniu na ślub

Wypisując zaproszenia ślubne, należy pamiętać, że jako pierwszą wypisuje się kobietę, a dopiero później mężczyznę – zarówno w przypadku młodej pary, jak i gości.

Przykład: Anna Nowak i Jan Kowalski zapraszają Państwa Ewę i Adama Przykładowych.

Zaproszenia ślubne z dziećmi – jak zapraszać dzieci?

Pełnoletni goście powinni otrzymać osobne zaproszenie. W przypadku młodszych pociech należy uwzględnić je w zaproszeniu wysyłanym do ich rodziców, wymieniając każde dziecko z imienia lub stosując formę „z dziećmi”, bądź „z rodziną”.


Przykład: Anna Nowak i Jan Kowalski zapraszają Państwa Ewę i Adama Przykładowych z dziećmi/z rodziną.
Anna Nowak i Jan Kowalski zapraszają Państwa Ewę, Adama, Agnieszkę i Łukasza Przykładowych.


Zaproszenia weselne z osobą towarzyszącą

Zasada o wypisaniu kobiety jako pierwszej zmienia się w przypadku zapraszania brata, kuzyna czy przyjaciela. W takich sytuacjach to on powinien jako pierwszy znaleźć się na zaproszeniu, a dopiero później imię i nazwisko jego partnerki, o ile jest Wam znane.

Przykład: Anna Nowak i Jan Kowalski zapraszają Sz. P. Marcina Naprzykład i Sz. P. Julię Przykładową.

Jeśli nie znacie partnerki zapraszanej osoby, należy użyć formy „z osobą towarzyszącą”.

Przykład: Anna Nowak i Jan Kowalski zapraszają Sz. P. Marcina Przykładowego z osobą towarzyszącą.

Czy zawsze należy zapraszać bliską rodzinę i przyjaciół z osobą towarzyszącą? Decyzja należy do Was. Przyjęło się, że zaproszenia na ślub z partnerką lub partnerem otrzymują zazwyczaj wyłącznie osoby pełnoletnie.

Jak odmieniać nazwiska?

Polscy językoznawcy zachęcają młode pary do odmieniania wszystkich nazwisk na zaproszeniach ślubnych. Wyjątkiem są te zagraniczne, w przypadku których warto zachować oryginalną pisownię.

Przykład: Anna Nowak i Jan Kowalski zapraszają Sz. P. Edmunda McCarsky.

Wypisując zaproszenia ślubne, należy odmieniać nazwiska przez biernik (Kogo? Co?), jednocześnie pamiętając o zasadach języka polskiego.

Przykład: Anna Nowak i Jan Kowalski zapraszają Sz. P. Magdalenę Przykładową.
Anna Nowak i Jan Kowalski zapraszają Państwa Małgorzatę i Adama Ziołę.

Kiedy wręczać i wysyłać zaproszenia?

Optymalny czas na rozpoczęcie wręczania zaproszeń ślubnych to 3 miesiące. Istnieją jednak pewne wyjątki, w przypadku których warto rozważyć wcześniejsze poinformowanie gości o zbliżającej się uroczystości.

  • Sezon wakacyjny, świąteczny lub urlopowy słynie z tego, że większość z nas ma już plany. Jeśli to właśnie w tym terminie zdecydowaliście powiedzieć sobie sakramentalne tak, to najlepiej wysłać zaproszenie 5-6 miesięcy przed datą uroczystości.
  • Goście, którzy mieszkają za granicą, powinni zostać poinformowani o ślubie przynajmniej 6 miesięcy wcześniej. Podróż do Polski wiąże się często z dość sporym wydatkiem i koniecznością wzięcia wolnego w pracy, dlatego zaproszenie rodziny czy przyjaciół minimum pół roku przed ceremonią da im wystarczająco dużo czasu na znalezienie tańszych biletów lotniczych, czy ustalenie z pracodawcą urlopu.

Jeśli zdecydowaliście się na organizację ślubu w ostatniej chwili, a do uroczystości pozostały jedynie 3 miesiące, to wysyłkę i osobiste wręczanie zaproszeń należy rozpocząć jak najszybciej. Wobec tego najlepiej jak najszybciej zamówić zaproszenia ślubne. Wówczas polecamy usługę ekspres, dzięki której otrzymacie wydrukowane zaproszenia ślubne w ciągu kilku dni. Warto poinformować wcześniej rodzinę i przyjaciół o Waszych planach – osobiście lub telefonicznie – aby otrzymanie zaproszenia na ślub było wyłącznie formalnością.

Jak wybrać zaproszenie ślubne?

Wybór idealnych zaproszeń ślubnych może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy macie do wyboru setki oryginalnych i pięknych projektów dostępnych w Amelia-Wedding.pl. Świetnym pomysłem jest dopasowanie ich do stylu wesela – dzięki temu goście już w momencie otrzymania zaproszenia ślubnego poczują namiastkę tego, co czeka na nich w trakcie zbliżającej się uroczystości. Warto także zadbać o to, aby odzwierciedlały one Waszą osobowość – w końcu to Wy będziecie głównymi bohaterami tej nocy. Obowiązujące trendy w branży ślubnej mają być jedynie inspiracją, a nie sztywnymi ramami, do których należy dostosować projekt.

W trakcie poszukiwania zaproszenia ślubnego z pewnością duży wpływ na zamówienie danego projektu będzie mieć koszt jego zakupu – w Amelia-Wedding.pl znajdziecie propozycje w szerokim przedziale cenowym, zaczynającym się już od 2 zł, dzięki czemu z pewnością wybierzesz zaproszenie ślubne, które nie nadwyręży budżetu. Podobnie jest z terminem realizacji zamówienia. U nas nie musisz czekać tygodniami na otrzymanie przesyłki z gotowymi zaproszeniami! Dzięki opcji Ekspres, która gwarantuje realizację w ciągu 3-4 dni roboczych, z łatwością poradzimy sobie z przygotowaniem projektów na ślub last minute.

Oprócz zadbania o piękny wygląd warto upewnić się, że treść zaproszenia na ślub jest czytelna i łatwa do zrozumienia. Zamiast skomplikowanej czcionki o wiele lepszym rozwiązaniem będzie klasyczna kursywa lub efektowne, jednak przejrzyste litery, z których odczytaniem nie będą mieć problemu nawet starsze osoby. W przypadku treści koniecznie należy uwzględnić imiona i nazwiska przyszłych małżonków, datę, godzinę i miejsce uroczystości oraz prośbę o potwierdzenie przybycia. Cała reszta zależy tylko od Was. Może być to krótki wierszyk lub wyłącznie informacja o ślubie i weselu – w Amelia-Wedding.pl personalizację treści otrzymujecie gratis! Warto pomyśleć także o spójnych dodatkach na weselny stół. Do zaproszeń ślubnych nie można zapomnieć o dobraniu odpowiednich weselnych dodatków, takich dopasowane winietki, podziękowania dla Gości, numery stołów, które stworzą piękną całość. O takich detalach można już pomyśleć na etapie wyboru zaproszeń ślubnych, dzięki czemu stworzycie spójną aranżację weselnego przyjęcia.

Jak zaskoczyć gości niebanalnym zaproszeniem ślubnym?

W sklepie internetowym Amelia-Wedding.pl zadbaliśmy o szeroki wybór wzorów i kolorów. Zależy nam na tym, aby zaproszenia ślubne w pełni wpisywały się w styl wnętrza, w którym organizowane jest wesele i charakter, w jakim ceremonia została utrzymana. Każdej Pannie Młodej zależy na tym, aby był to wyjątkowy dzień. Oryginalne zaproszenia ślubne nawiązujące do stylistyki uroczystości to zawsze dobry wybór. W ofercie naszego sklepu dostępnych jest wiele wzorów z motywem kwiatowym, który idealnie wpisuje się w charakter ślubu oraz wesela i jest często wybierany przez najbardziej wymagające pary. Ciekawą propozycją są zaproszenia weselne drukowane bezpośrednio na szkle. Zdobione fantazyjnymi kompozycjami kwiatowymi w kolorystyce dominującej na weselu zrobią ogromne wrażenie na wszystkich zaproszonych gościach. Co ważne, personalizowane zaproszenia ślubne ze szkła wyróżniają się doskonałą trwałością i odpornością na zarysowania oraz warunki atmosferyczne. 

Modne wzory zaproszeń na ślub - wyjątkowa papeteria ślubna

Wzory kwiatowe to klasyka, która w przypadku papeterii ślubnej sprawdza się idealnie. Jeśli jednak zaproszenia na ślub mają być zaskakujące, to dobrym wyborem będą wzory z humorystycznymi rysunkami. Tego typu oryginalne zaproszenia z pewnością na długo zostaną w pamięci nie tylko najbliższej rodziny, ale również gości z dalszej rodziny oraz znajomych. Wybierane przez Państwa Młodych zaproszenia ślubne często wzbogacane są o wstążkę, która również uwzględniana jest w innych dekoracjach np. karcie menu, przypince, kartoniku z numerem stołu, pudełkach na ciastka, winietkach oraz zawieszkach. Oryginalne ślubne zaproszenia z ornamentem to doskonały wybór dla osób, które niekoniecznie chcą nawiązywać do modnych stylów weselnych, którym zależy na uniwersalności bądź możliwości podjęcia decyzji o obranym kierunku w późniejszym czasie. Niezależnie od tego, które zaproszenia ślubne przypadną Państwu Młodym do gustu, warto zadbać o spójność wybranej stylistyki. W naszym sklepie internetowym można zamówić próbki, dzięki czemu podjęcie decyzji będzie o wiele łatwiejsze.

Wysokiej jakości zaproszenia ślubne a styl wesela

Zaproszenia ślubne z całej papeterii zazwyczaj wybierane są jako pierwsze. Chcąc, aby całość była spójna i harmonijna warto odwołać się do stylu wesela lub dominującej kolorystyki, jeśli styl nie został wybrany. Zaproszenia ślubne to nie wszystko. W asortymencie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór dodatków weselnych, które wspólnie tworzą motyw przewodni wesela. Dużym zainteresowaniem wśród par młodych cieszą się księgi gości. Co roku możemy obserwować nowe trendy, jednakże część z nich jest niezmiennych od lat. Jednym z najpopularniejszych jest styl boho. Decydując się na niego należy wybrać wysokiej jakości ślubne zaproszenia z nawiązującym tematycznie wzorem np. z piórami. Alternatywą są personalizowane zaproszenia w żywych i nasyconych kolorach i modnym wzorem kwiatowym. Styl rustykalny to oryginalne ślubne zaproszenia, w których dominuje motyw drewna i polnych kwiatów. Drewno oraz naturalny szary papier będzie także świetnym wyborem w przypadku uroczystości nawiązującej do ochrony środowiska i ekologii. Zaproszenia ślubne rustykalne wykonane na bazie papieru ekologicznego będą strzałem w dziesiątkę. Dla Młodej Pary, która chce zorganizować niezwykle eleganckie przyjęcie przygotowaliśmy eleganckie zaproszenia ślubne przewiązane bilecikiem ze złotą czcionką oraz wzory z koronką. Nasz sklep internetowy oferuje także klasyczne zaproszenia ślubne.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć