Zaproszenia ślubne

W Wielkim Dniu liczy się każdy szczegół. Detale ważne są też w samym procesie przygotowawczym, bo to właśnie on wiedzie do idealnie zorganizowanej uroczystości. Zaproszenia na ślub są jednym z najważniejszych elementów poprzedzających dzień zawarcia związku małżeńskiego. Zadbać o nie trzeba odpowiednio wcześnie, aby dać sobie czas na zaproszenie gości, a im na podjęcie decyzji o wzięciu udziału w tym wielkim święcie. Są one niczym preludium - pokazują osobom, które je otrzymały, w jakim stylu urządzone zostanie wesele, oddają charakter pary i zawierają najważniejsze praktyczne informacje.

Aktywne filtry

Ile kosztują zaproszenia ślubne?

Koszt zaproszeń ślubnych wynosi od 2 zł. Tańsze projekty doskonale wpisują się w styl minimalistyczny i klasyczny - są doskonałą propozycją dla miłośników prostoty. W cenie otrzymujecie papier w kolorze białym lub ecru, ozdobiony delikatną fakturą, czarnym napisem oraz personalizację i kopertę gratis. Wszystkie nasze zaproszenia ślubne charakteryzują się wysoką jakością wykonania.

Droższe zaproszenia ślubne w cenie od 4 zł to eleganckie projekty w stylu glamour, z kwiatowymi grafikami, ze złoceniami i kopertą wykonaną wg indywidualnych projektów. W tych przedziałach cenowych znajdują się także zaproszenia w eleganckich etui, folderach lub z kopertą z delikatnej kalki. Warto zapoznać się także z ofertą zaproszeń z kokardami lub innymi zdobieniami. Minimalna ilość zaproszeń w zamówieniu wynosi 30 sztuk.

Choć nie ma sztywnej reguły co do terminu zamówienia zaproszeń ślubnych, to zaleca się rozpoczęcie poszukiwań i idealnego projektu nawet 12 miesięcy przed ceremonią. Im wcześniej, tym lepiej. Dzięki temu zyskujecie wystarczająco dużo czasu na wybranie odpowiednich zaproszeń. Pamiętajcie także, że zaproszenia należy wręczyć Gościom na około 3 miesiące przed planowaną uroczystością. W naszym sklepie internetowym czas realizacji zamówienia wynosi od 7 do 10 dni roboczych, które liczymy od momentu akceptacji projektu. Jest także opcja ekspres, dzięki której otrzymacie zamówiona papeterię w ciągu kilku dni.

Zaproszenie ślubne, jak sama nazwa wskazuje, ma na celu poinformowanie najbliższych o nadchodzącej uroczystości i zaproszenie ich na wspólne świętowanie rozpoczęcia Waszej nowej drogi życia. Oznacza to, że wręcza się je rodzinie i przyjaciołom, którzy będą towarzyszyć Wam zarówno w trakcie ślubu, jak i wesela. Z kolei zawiadomienie o zawarciu związku małżeńskiego wysyła się do osób, które zapraszacie wyłącznie na ceremonię ślubną w kościele lub urzędzie stanu cywilnego. Najczęściej otrzymują je koledzy z pracy, przełożeni lub dalsi znajomi i rodzina.

Kolejność wypisywania osób na zaproszeniu

Wypisując zaproszenia ślubne, należy pamiętać, że jako pierwszą wypisuje się kobietę, a dopiero później mężczyznę – zarówno w przypadku młodej pary, jak i gości.

Przykład: Anna Nowak i Jan Kowalski zapraszają Państwa Ewę i Adama Przykładowych.

Zaproszenia z dziećmi – jak zapraszać dzieci?

Pełnoletni goście powinni otrzymać osobne zaproszenie. W przypadku młodszych pociech należy uwzględnić je w zaproszeniu wysyłanym do ich rodziców, wymieniając każde dziecko z imienia lub stosując formę „z dziećmi”, bądź „z rodziną”.


Przykład: Anna Nowak i Jan Kowalski zapraszają Państwa Ewę i Adama Przykładowych z dziećmi/z rodziną.
Anna Nowak i Jan Kowalski zapraszają Państwa Ewę, Adama, Agnieszkę i Łukasza Przykładowych.


Zaproszenia z osobą towarzyszącą

Zasada o wypisaniu kobiety jako pierwszej zmienia się w przypadku zapraszania brata, kuzyna czy przyjaciela. W takich sytuacjach to on powinien jako pierwszy znaleźć się na zaproszeniu, a dopiero później imię i nazwisko jego partnerki, o ile jest Wam znane.

Przykład: Anna Nowak i Jan Kowalski zapraszają Sz. P. Marcina Naprzykład i Sz. P. Julię Przykładową.

Jeśli nie znacie partnerki zapraszanej osoby, należy użyć formy „z osobą towarzyszącą”.

Przykład: Anna Nowak i Jan Kowalski zapraszają Sz. P. Marcina Przykładowego z osobą towarzyszącą.

Czy zawsze należy zapraszać bliską rodzinę i przyjaciół z osobą towarzyszącą? Decyzja należy do Was. Przyjęło się, że zaproszenia z partnerką lub partnerem otrzymują zazwyczaj wyłącznie osoby pełnoletnie.

Jak odmieniać nazwiska?

Polscy językoznawcy zachęcają młode pary do odmieniania wszystkich nazwisk na zaproszeniach ślubnych. Wyjątkiem są te zagraniczne, w przypadku których warto zachować oryginalną pisownię.

Przykład: Anna Nowak i Jan Kowalski zapraszają Sz. P. Edmunda McCarsky.

Wypisując zaproszenia, należy odmieniać nazwiska przez biernik (Kogo? Co?), jednocześnie pamiętając o zasadach języka polskiego.

Przykład: Anna Nowak i Jan Kowalski zapraszają Sz. P. Magdalenę Przykładową.
Anna Nowak i Jan Kowalski zapraszają Państwa Małgorzatę i Adama Ziołę.

Optymalny czas na rozpoczęcie wręczania zaproszeń ślubnych to 3 miesiące. Istnieją jednak pewne wyjątki, w przypadku których warto rozważyć wcześniejsze poinformowanie gości o zbliżającej się uroczystości.

  • Sezon wakacyjny, świąteczny lub urlopowy słynie z tego, że większość z nas ma już plany. Jeśli to właśnie w tym terminie zdecydowaliście powiedzieć sobie sakramentalne tak, to najlepiej wysłać zaproszenie 5-6 miesięcy przed datą uroczystości.
  • Goście, którzy mieszkają za granicą, powinni zostać poinformowani o ślubie przynajmniej 6 miesięcy wcześniej. Podróż do Polski wiąże się często z dość sporym wydatkiem i koniecznością wzięcia wolnego w pracy, dlatego zaproszenie rodziny czy przyjaciół minimum pół roku przed ceremonią da im wystarczająco dużo czasu na znalezienie tańszych biletów lotniczych, czy ustalenie z pracodawcą urlopu.

Jeśli zdecydowaliście się na organizację ślubu w ostatniej chwili, a do uroczystości pozostały jedynie 3 miesiące, to wysyłkę i osobiste wręczanie zaproszeń należy rozpocząć jak najszybciej. Wówczas polecamy usługę ekspres, dzięki której otrzymacie wydrukowane zaproszenia ślubne w ciągu kilku dni. Warto poinformować wcześniej rodzinę i przyjaciół o Waszych planach – osobiście lub telefonicznie – aby otrzymanie zaproszenia było wyłącznie formalnością.

Wybór idealnych zaproszeń ślubnych może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy macie do wyboru setki oryginalnych i pięknych projektów dostępnych w Amelia-Wedding.pl. Świetnym pomysłem jest dopasowanie ich do stylu wesela – dzięki temu goście już w momencie otrzymania zaproszenia poczują namiastkę tego, co czeka na nich w trakcie zbliżającej się uroczystości. Warto także zadbać o to, aby odzwierciedlały one Waszą osobowość – w końcu to Wy będziecie głównymi bohaterami tej nocy. Obowiązujące trendy w branży ślubnej mają być jedynie inspiracją, a nie sztywnymi ramami, do których należy dostosować projekt.

W trakcie poszukiwania zaproszenia ślubnego z pewnością duży wpływ na zamówienie danego projektu będzie mieć koszt jego zakupu – w Amelia-Wedding.pl znajdziecie propozycje w szerokim przedziale cenowym, zaczynającym się już od 2 zł, dzięki czemu z pewnością wybierzesz zaproszenie, które nie nadwyręży ślubnego budżetu. Podobnie jest z terminem realizacji zamówienia. U nas nie musisz czekać tygodniami na otrzymanie przesyłki z gotowymi zaproszeniami! Dzięki opcji Ekspres, która gwarantuje realizację w ciągu 3-4 dni roboczych, z łatwością poradzimy sobie z przygotowaniem projektów na ślub last minute.

Oprócz zadbania o piękny wygląd warto upewnić się, że treść zaproszenia jest czytelna i łatwa do zrozumienia. Zamiast skomplikowanej czcionki o wiele lepszym rozwiązaniem będzie klasyczna kursywa lub efektowne, jednak przejrzyste litery, z których odczytaniem nie będą mieć problemu nawet starsze osoby. W przypadku treści koniecznie należy uwzględnić imiona i nazwiska przyszłych małżonków, datę, godzinę i miejsce uroczystości oraz prośbę o potwierdzenie przybycia. Cała reszta zależy tylko od Was. Może być to krótki wierszyk lub wyłącznie informacja o ślubie i weselu – w Amelia-Wedding.pl personalizację treści otrzymujecie gratis! Warto pomyśleć także o spójnych dodatkach na weselny stół. Do zaproszeń ślubnych można dobrać odpowiednio dopasowane winietki, podziękowania dla Gości, numery stołów, które stworzą piękną całość. O takich detalach można już pomyśleć na etapie wyboru zaproszeń ślubnych, dzięki czemu stworzycie spójną aranżację weselnego przyjęcia.

Zaproszenia ślubne - u nas każdy znajdzie coś dla siebie!

Każda para jest inna, każda uroczystość jest absolutnie wyjątkowa i niepowtarzalna. Świetnie to rozumiemy, dlatego pozostawiamy naszym Klientom całkowitą dowolność, co do rozmiaru, kształtu, koloru, motywu i wzoru na oferowanych przez nas powiadomieniach o weselu. Nasze zaproszenia ślubne odznaczają się najwyższą jakością wykonania, niepowtarzalną estetyką i oryginalnością. Realizujemy zamówienia na każdą ilość produktów. Gwarantujemy też terminową realizację i dostawę. Wiemy, że w procesie przygotowań Waszego Wielkiego Dnia nic nie może zawieść.

Oferujemy różnorodne modele, różniące się od siebie motywami, kolorami, wzorami, rozmiarami i kształtami. W naszej bogatej kolekcji znajdują się modele w odcieniu łososiowym, szmaragdowym, srebrnym, liliowym i wielu innych. Mamy wiele produktów ręcznie malowanych akwarelami, najczęściej z motywem kwiatowym. Dla par poszukujących rozwiązań bardziej klasycznych i eleganckich oferujemy zaproszenia ślubne o charakterze minimalistycznym - białe z subtelnym kolorystycznym akcentem lub delikatnym zdobieniem.

zaproszenia ślubne
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć