Ostatnie wpisy na naszym Blogu

Aktywne filtry

Menu Weselne | Amelia Wedding - Eleganckie i Personalizowane Karty Menu na Twoje Wesele
Menu

Menu Weselne - Elegancja i Personalizacja na Twoim Weselnym Stole

Piękna dekoracja z kartą dań weselnych

Karty to nie tylko praktyczny element organizacji przyjęcia weselnego. Państwo Młodzi coraz częściej decydują się na to rozwiązanie ze względu na dekoracyjny charakter tego typu dodatków. W asortymencie sklepu internetowego amelia-weeding.pl dostępny jest duży wybór kart menu dostosowanych do różnorodnych aranżacji sali weselnej. Znajdą się wśród nich eleganckie, tradycyjne czy minimalistyczne propozycje. Warto wybrać wygląd menu na ślub dostosowany do całej stylistyki przyjęcia. W tym celu należy zwrócić uwagę nie tylko na fakturę i kolor papieru, ale też dodatkowe zdobienia oraz kompozycję z wybraną czcionką lub grafiką. Dzięki temu karta dań stanowić będzie nie tylko informację, ale stanie się też ważną częścią dekoracji stołu. Poza tym duże znaczenie ma również dobór pozostałych dekoracji.

Jakie informacje warto zawrzeć w menu na wesele?

Organizacja menu na wesele to nie tylko wybór potraw w lokalu czy poszukiwanie odpowiedniego cateringu. Obecnie bardzo popularne jest przygotowywanie specjalnych kart dań, dzięki którym zaproszeni goście będą mogli uzyskać więcej informacji dotyczących podawanych potraw. Odpowiednio ułożone będą stanowić niezwykle praktyczny dodatek. Projektując kartę menu, można zdecydować się na prosty spis potraw. Zamieszczając jednak informacje dotyczące składników, które znajdują się w daniu, ułatwimy alergikom wybór zdrowego dla nich jedzenia. Ciekawym pomysłem jest także podanie karty menu z daniami do wyboru, dzięki czemu każdy gość zaznaczy, a następnie otrzyma wybraną przez siebie potrawę. W ten sposób można zachować więcej miejsca na stole na różnego rodzaju przekąski. Ponadto menu ślubne z możliwością wyboru, rozesłane wraz z zaproszeniami, mogą pomóc w oszczędności wydatków na przyjęcie. Warto również zastanowić się nad formą karty dań z rozpiską potraw wraz z dniem i godziną serwowania. Dzięki temu każdy gość będzie wiedział, w którym momencie wrócić do stołu Można również zamieścić w karcie także informacje dotyczące godziny podania tortu, ofertę drink baru oraz przekąsek znajdujących się na słodkich kącikach czy stolikach z wiejskimi produktami.

menu na ślub

Menu weselne – jaki styl wybrać?

Menu na stoły weselne staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, umożliwiającym gościom rozeznanie w tym, co i w jakiej kolejności oraz o jakich godzinach będzie serwowane podczas przyjęcia. Wybierając menu weselne, warto skorzystać z gotowych wzorów prezentowanych na naszej stronie – pozwolą Wam one zobrazować to, jak będzie się ono prezentowało na stole z odpowiednim przybraniem. Oferujemy menu na wesele w stylu boho, klasycznym, glamour, rustykalnym, romantycznym, z motywami kwiatowymi, roślinnymi i wieloma innymi. Warto dopasować je pod względem kolorystyki do przybrania na stole, albo postawić na przykład na kompatybilność pod względem pory roku – stawiając na menu weselne na stół w barwach wiosny, lata czy jesieni.

Menu na wesele – na ile stron?

Menu na stół weselny możemy wykonać w postaci pojedynczej kartki, jak również składanej. W szczególności polecamy te najprostsze warianty – umieszczone na jednej kartce lub otwierane niczym kartka urodzinowa. Państwo młodzi powinni poprzez menu na stole weselnym zachęcać do jego przeczytania, rzucenia okiem. Duża ilość tekstu na licznych stronach wywoła odwrotny efekt. Warto zatem nie tylko zadbać o odpowiednio krótki, ale różnorodny jadłospis na weselu, ale również o to, aby nie umieszczać zbyt wielu informacji na temat każdego z dań. Osoby potencjalnie zainteresowane alergenami czy nielubianymi przez siebie dodatkami mogą o nie dopytać kelnera, reszcie gości z pewnością wystarczy jedynie ogólna nazwa dania oraz informacja, z czego się ono składa.

Menu weselne na stół – jaki krój czcionki?

Karta menu na wesele może mieć mniej lub bardziej zdobny charakter. Jeśli wybierasz czcionki o efektownym kroju, proponujemy wykonać je w stonowanej kolorystyce na odpowiednio widocznym tle. Z kolei złote czy srebrne litery efektownie ozdobią menu w kolorze czarnym, granatowym, ecru czy szmaragdowym, ale powinny zostać prawidłowo zaprezentowane – w tym przypadku prostszy krój czcionki to lepszy wybór. Chętnie zaprezentujemy swoje możliwości, dopasowując kroje do Państwa życzenia, ale zachęcamy do sprawdzonych rozwiązań, czyli do harmonii pomiędzy wystawnością grafiki, a jej czytelnością. Dzięki temu menu, o odpowiednio dużych literach, będzie chętniej czytane przez gości.

W czym pomaga menu na stół weselny?

Menu na stole weselnym nie tylko stanowi element dekoracyjny, ale przede wszystkim jest cenną informacją dla gości. Wiedzą oni, jakich potraw można się spodziewać, co pozwoli im bawić się dużo swobodniej. Chcąc zadbać o to, by goście byli najedzeni, zadowoleni i zrelaksowani, warto postawić na tę drobną, ale znaczącą część wystroju każdego stołu weselnego!