Winietki ślubne

Winietki ślubne to element praktyczno-dekoracyjny bardzo często wykorzystywany na weselach. Dzięki odpowiedniemu doborowi kolorów, czcionek czy grafik możemy je dowolnie personalizować. Co więcej, takie winietki świetnie sprawdzają się przy okazji organizacji sali i planowania rozmieszczenia gości przy stołach. Coraz częściej można spotkać winietki weselne połączone z drobnym upominkiem dla zaproszonych. Winietki same w sobie mogą być świetną pamiątką po weselu, ale połączone z niedużym i oryginalnym prezentem z pewnością sprawią gościom ogromną radość.

Z czym połączyć winietki?

Bardzo dużo zależy od budżetu przewidzianego na tę okoliczność. Sama produkcja winietek to dodatkowy koszt, a połączenie ich z drobnym upominkiem sprawia, że wydatki mogą znacząco wzrosnąć. Oczywiście wesele to wydarzenie, na którym nie warto oszczędzać, ponieważ jest jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne, jednak koszty mogą czasami przerosnąć Młodą Parę. Jeżeli mimo wszystko chcemy sprawić radość naszym gościom i wręczyć im niewielkie upominki, to pamiętajmy, że liczy się przede wszystkim gest.

Winietki można łączyć praktycznie ze wszystkim. Słodyczami, ręcznie robionymi ozdóbkami, kwiatami, zawieszkami, podstawkami lub figurkami. Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia i fundusze. Być może na naszym weselu dominuje jakiś akcent – odbywa się ono w górach albo nad morzem – i warto powiązać prezent z danym miejscem. Warto także przemyśleć stworzenie winietek z gotowych pudełeczek ze słodkościami - mogą one mieć na froncie wypisane Imiona i Nazwiska Gości. Ciekawym pomysłem są także czekoladki, które na opakowaniu także mogą mieć dowolny napis. Oryginalnym upominkiem dla Gości są także lizaki, które, umieszczone przy talerzach, mogą także pełnić rolę takich wizytówek. Im bardziej zindywidualizowany przedmiot wręczymy, tym większa pewność, że nasi goście będą z niego zadowoleni.

Wyrazy wdzięczności dla przybyłych

Winietki ślubne z prezentem to świetny pomysł na uhonorowanie naszych gości. Para Młoda po raz pierwszy oficjalnie pełni rolę gospodarzy przyjęcia, więc taką okazję należy uczcić. Wręczanie drobnych upominków, które dodatkowo są podpisane imieniem i nazwiskiem gościa z pewnością ucieszą każdego. Sympatycznym dowodem wdzięczności są słodkości - ucieszą każdego łasucha. Ich zdrową alternatywą są małe słoiczki z miodem, które także mogą pełnić rolę winietek - na wieczku lub na dodatkowym bileciku dołączonym do słoiczka możecie nadrukować Imiona i Nazwiska uczestników weselnego przyjęcia. Upominek dołączony do winietki pozwoli nowożeńcom wyrazić wdzięczność za przybycie na wesele i wspólną zabawę.

Przeczytaj nasze inne polecany artykuły:

Najlepsze pomysły na winietki ślubne

Świeczki sojowe jako wyjątkowa forma podziękowania dla gości weselnych

Gdzie można kupić zaproszenia ślubne ?

Podziękowania dla gości Weselnych - Miody

Podziękowania dla gości weselnych - Świeczki

Podziękowania dla gości weselnych - Świeczki i Miody