Tekst zaproszenia ślubnego, niezależnie, czy w stylu formalnym czy też w zabawnym tonie musi zawierać kilka ważnych informacji na temat uroczystości zaślubin. W pierwszej kolejności można wymienić tu Imiona i Nazwiska narzeczonych, choć coraz częściej podawane są same imiona Pary Młodej, dzięki czemu zaproszenie ślubne zyskuje na nowoczesności i przejrzystości. W eleganckim zaproszeniu ślubnym wyszczególniona powinna być także data ślubu i godzina ślubu. Ważne jest także miejsce ślubu oraz adres, gdzie odbywać się będzie przyjęcie weselne.

Jeśli wybraliście personalizowane zaproszenia ślubne, możecie na nich umieścić także nadrukowane Imiona i Nazwiska Gości. Jeśli Wasze zaproszenia ślubne mają wykropkowane lub puste miejsca do odręcznego wypełnienia, Imiona i Nazwiska Gości należy wypełnić, stosując zasady odmiany Imion i Nazwisk w języku polskim.

Gdy planujecie poprawiny, transport lub zapewniacie Gościom nocleg lub możliwości zarezerwowania noclegu, taka informacja również może pojawić się na zaproszeniu ślubnym ( bezpośrednio lub na dodatkowym bileciku) Ważna jest także data potwierdzenie przybycia oraz numery telefonów Pary Młodej, na które możecie zgłaszać chęć uczestnictwa w przyjęciu weselnym. Jeśli Wasza uroczystość znajduje się w innej lokalizacji, warto na zaproszeniu umieścić mapkę dojazdu.

Dla wielu Gości istotna jest także możliwość zabrania dzieci. Taką informację również warto podać, żeby zaproszeni Goście wiedzieli, czy uczestnictwo najmłodszych jest mile widziane na Waszym weselu, czy jest to impreza tylko dla pełnoletnich Gości.

Wnętrze zaproszenia ślubnego

Jaki tekst zaproszenia ślubnego wybrać?

Tworząc treść zaproszenia ślubnego możecie skorzystać z gotowych tekstów zaproszeń. Jest ich bardzo dużo, a ich urozmaicony charakter, pozwoli Wam wybrać odpowiedni tekst do Waszych zaproszeń. Jeśli planujecie wręczać zaproszenia ślubne w eleganckim i klasycznym stylu, możecie wybrać bardziej formalny tekst z dodatkiem sentencji o miłości. Jeśli Wasze zaproszenia ślubne są wykonane w stylu boho, rustykalnym lub w mniej formalnym formacie, wybór może paść na zabawne lub mniej oficjalne teksty.

Oprócz treści zaproszenia dotyczącej uroczystości zaślubin, na zaproszeniu mogą znaleźć się dodatkowe informacje na temat prezentów zamiast kwiatów lub pieniędzy zamiast prezentów. Takie informacje możecie umieścić w formie wierszyka lub rebusu ślubnego. Dodatkowo może przydać się plan uroczystości, jeżeli macie dużo miejsca na zaproszeniu ślubnym.

Bilecik ślubny

Gdzie umieścić potwierdzenie przybycia?

Zaproszenia ślubne to źródło wiedzy dla zapraszanych Gości. Warto, by zawierały informacje na temat potwierdzenia przybycia. Dzięki temu Para Młoda będzie mogła określić, ile Gości zdecyduje się na uczestnictwo w uroczystości i dla takiej liczby Gości urządzić przyjęcie weselne lub uroczysty obiad. Informację o potwierdzeniu przybycia można umieścić na końcu treści zaproszenia ślubnego, podając numery telefonów do Pary Młodej, adresy mailowe lub inną formę kontaktu. Coraz popularniejsze staje się także umieszczanie kodu QR, by zapraszani Goście mogli zeskanować kod i potwierdzić w ten sposób swoje przybycie lub zaznajomić się z innym szczegółami na temat wesela.

Rebus ślubny i wierszyki do zaproszeń ślubnych

Zaproszenia ślubne mogą być także urozmaicone różnymi wierszykami o miłości, sentencjami lub cytatami. Praktyczne jest także zastosowanie wierszyków na temat prezentów i kwiatów. Dzięki temu Państwo Młodzi w delikatny sposób zasugerują Gościom, jakie prezenty chcieliby otrzymać. Nowoczesną formą takiej informacji są rebusy ślubne. Jest to zabawna i zarazem praktyczna forma podawania informacji. W dodatku bardzo czytelna i podana w przystępny dla każdego sposób. Krótki wierszyk także sprawdzi się jako forma prostej informacji na zaproszeniach ślubnych. Zaproszenia ślubne zyskują indywidualne charakter, jeśli wybierzecie do nich cytaty lub sentencje o miłości bliskie Waszym sercom.

Personalizowane zaproszenia na ślub

Personalizacja, czyli nadruk Imion i Nazwisk zapraszanych Gości jest bardzo popularną opcją przy wyborze zaproszeń na ślub. Dzięki wyborowi takiej możliwości, Para Młoda unika ręcznego wypełniania zaproszeń ślubnych. Często, by ręcznie wypisać zaproszenia ślubne narzeczeni poświęcają na to wiele wieczorów, a i tak efekt nie zawsze jest w pełni zadowalający. Zamówienie personalizowanych zaproszeń na ślub z pewnością rozwiązuje ten problem i ułatwia przygotowanie papeterii ślubnej. Zaproszenia ślubne mogą być skrojone do Waszych potrzeb.

Zapraszamy do lektury naszych pozostałych artykułów, np:

Menu Weselne - jak powinno wyglądać ?

Jakie zaproszenia ślubne wybrać?

Pomysły na zorganizowanie księgi gości

Wnętrze zaproszenia ślubnego

Zdjęcie autora wpisu

Anna Jędrzejczak

Pasjonatka i projektantka papeterii ślubnej od ponad 20 lat. Ma na swoim koncie tysiące projektów zaproszeń ślubnych, winietek czy podziękowań dla gości. Na co dzień tworzy indywidualne projekty dla klientów Amelia-Wedding.pl