Zaręczyny to niezwykle podniosły, wzruszający i jednocześnie radosny moment, kiedy para kochających się osób postanawia przypieczętować swój związek. To pierwszy krok, aby przed duchownym oraz urzędnikiem stanu cywilnego złożyć przysięgę małżeńską. Zanim jednak nadejdzie wielka uroczystość i szalone wesele, każda Para Młoda musi przejść przez żmudne i niekiedy dość kłopotliwe przygotowania do ślubu, związane z jego odpowiednim zaplanowaniem oraz organizacją. Od czego zacząć i o czym pamiętać, aby wszystko zostało dopięte na przysłowiowy ostatni guzik?Zawieszki Sojowe - Podziękowania dla gości weselnych

Kiedy już opadną początkowe emocje związane z zaręczynami, w głowie pojawiają się tysiące myśli w jaki sposób zorganizować ślub i wesele, aby goście weselni byli w pełni usatysfakcjonowani. W końcu nie od dziś wiadomo, że ta podniosła ceremonia jest przygotowywana głównie z myślą o osobach towarzyszących w tym ważnym dla Nowożeńców dniu. Oprócz podstawowych spraw, jakimi są ustalenie miejsca i daty ślubu, wynajęcie sali oraz jej odpowiednia dekoracja, skonkretyzowanie menu weselnego oraz niespodzianek i zabaw towarzyszących, bardzo istotnymi kwestiami są zaproszenia oraz podziękowania dla gości. Te dwa aspekty przenikają się wzajemnie, ponieważ odnoszą się wprost personalnie do zapraszanych weselników, którym należy się szacunek i podziękowanie za wspólną zabawę. O ile zaproszenia ślubne powinny być eleganckie i konkretnie wskazywać czas i miejsce wesela, to w przypadku podziękowań ślubnych dla gości można pobudzić nieco wodze fantazji. Czym można zaskoczyć gości weselnych dziękując im za wspólną zabawę?

Ostatnimi czasy symbolika obdarowywania gości weselnych drobnymi upominkami przechodzi kompletną metamorfozę. W dobrym tonie nie będzie już butelka wódki oraz kostka ciasta. Pamiątka po wyjątkowej uroczystości uległa całkowitemu rozmyciu. Dzisiaj nader popularne są wszelkiego rodzaju słodkości, jak np. czekoladki czy cukierki, słoiczki z miodem lub domowymi zaprawami, świeczki zapachowe a nawet magnesy. Istotny jest tutaj fakt, aby ten drobny podarek został oryginalnie i wyjątkowo zapakowany, zgodnie z motywem przewodnim ślubu i wesela. Bardzo ważna jest również zawieszka, która będzie przypominała datę i miejsce ślubu Pary Młodej. Goście mają być obdarowani drobnym, ale jednocześnie ekskluzywnym prezentem, na który nie trzeba wydawać bajońskich kwot. A może  wyjątkowy upominek w postaci zawieszki sojowej?

Zawieszki Sojowe - Podziękowania dla gości weselnych

Obecnie coraz bardziej popularną i nietypową formą podziękowań dla gościzawieszki sojowe. Ten drobny i wyjątkowy upominek wykonany jest w 100% z naturalnego wosku sojowego, którego bazą jest utwardzony olej sojowy. Jest to substancja całkowicie bezpieczna i nietoksyczna. W porównaniu do tradycyjnych parafinowych i stearynowych świec woskowych, ester sojowy wypala się dwukrotnie dłużej emitując około 90% mniej dwutlenku węgla. Materiał jest ekologiczny i ulega naturalnemu rozkładowi nie wpływając negatywnie na środowisko. Nie wywołuje alergii ani jakichkolwiek uczuleń, co oznacza, że jest zdrowotnie akceptowany przez każdą osobę. Istotny jest fakt, że wosk sojowy bardzo dobrze łączy się z różnego rodzaju olejkami eterycznymi i zapachowymi, dzięki czemu wydziela przyjemną woń w dłuższym okresie czasu. Tak właśnie narodziła się koncepcja zawieszek sojowych, które mogą umilić czas wszystkim domownikom i z pewnością przypomną o tym ważnym wydarzeniu ślubnym i weselnym.

Zawieszki Sojowe - Podziękowania dla gości weselnych

Zawieszkę sojową można umieścić w szafie na ubrania, jak również postawić na ozdobnym stojaku w przedpokoju, salonie czy nawet łazience, aby pieściła zmysły i rozpalała najlepsze wspomnienia z udanej imprezy weselnej. Co do rodzaju zapachów, to jedynym ograniczeniem jest tylko i wyłącznie wyobraźnia oraz gust. Bardzo popularne są klasyczne, tradycyjne zapachy owocowe, takie jak cytryna, mango, pomarańcza czy jabłko. Niektórzy z pewnością wolą postawić na nieco bardziej egzotyczne i szyprowe wonie typu mech dębowy, bergamotka, paczula, cynamon czy wanilia. Bardzo popularne są również wszelkiego rodzaju bukiety kwiatowe na czele z nieśmiertelną różą, fiołkiem, konwalią, lawendą czy hibiskusem. Olejki zapachowe można łączyć w przeróżne kompozycje zapachowe w wyniku czego powstają nietuzinkowe, oryginalne i wyjątkowe zapachy, m.in. na bazie drzewa różanego, szałwii czy dość intensywnej mięty pieprzowej.

Oprócz podstawowej funkcji zawieszek sojowych, jaką jest stopniowe wydzielanie przyjemnej woni zapachowej, wspomniane upominki ślubne powinny również wyglądać wyjątkowo estetycznie. Woski sojowe mają tę zaletę, że po ich roztopieniu przechodzą z czasem w stan półpłynny. Wówczas można dodać do wosku różnego rodzaju ozdobniki, które z pewnością przyciągną uwagę i będą stanowiły doskonałą formę podziękowania dla gości weselnych. Takimi akcesoriami uzupełniającymi formę zawieszki sojowej mogą być goździki, liście paproci, płatki róż lub innych kwiatów ozdobnych. Dość często przewodnim motywem weselnych jest gałązka oliwna, której celem jest podkreślenie symboliki pojednania, dostatku, dobrobytu i szczęścia.

Zawieszka sojowa w formie drobnego podziękowania dla gości powinna zostać kurtuazyjnie i wyjątkowo zapakowana, najczęściej w ozdobny papier, na którym umieszczane są inicjały Pary Młodej oraz data ślubu. Taka owijka powinna nawiązywać do motywu wesela, przez co doskonale podkreśli rangę tego podniosłego wydarzenia. Może być wykonana ze zwykłego gładkiego lub błyszczącego papieru, jak również modnego ostatnimi czasy materiału ekologicznego, który pozyskiwany jest całkowicie z procesu recyclingu makulatury zużytej. Ta opcja z pewnością przypadnie do gustu osobom ceniącym środowisko naturalne. Bardzo ważnym elementem zawieszki sojowej jest oczywiście możliwość jej zamocowania. Tutaj można również pobudzić wodze fantazji i postawić na nieśmiertelną tasiemkę w postaci wstążki. Innym ciekawym rozwiązaniem, jakie można wykorzystać w formie zawieszki to naturalne materiały, jak sznurek czy włókno łodygowe juty, które swoim motywem będą nawiązywały do motywów rustykalnych.

Wspomniane wyżej zawieszki sojowe bardzo dobrze nadają się do wszelkich zastosowań aromaterapeutycznych, które pozwalają ukoić organizm wyjątkowym zapachem w zaciszu domowym. Goście weselni otwierając ten wyjątkowy prezent na pewno przypomną sobie wspaniałe chwile zabawy weselnej i będą wdzięczni Małżonkom za powrót do tych wyjątkowych chwil.

Jeśli zostaliście oczarowani tym skromnym lecz pięknym podziękowaniem zachęcamy do przeczytania naszego posta na temat Świeczki sojowe jako wyjątkowa forma podziękowania dla gości weselnych

Zawieszki Sojowe - Podziękowania dla gości weselnych

Zawieszki Sojowe - Podziękowania dla gości weselnych

Zawieszki Sojowe - Podziękowania dla gości weselnych

Zawieszki Sojowe - Podziękowania dla gości weselnych

Zawieszki Sojowe - Podziękowania dla gości weselnych

Zdjęcie autora wpisu

Anna Jędrzejczak

Pasjonatka i projektantka papeterii ślubnej od ponad 20 lat. Ma na swoim koncie tysiące projektów zaproszeń ślubnych, winietek czy podziękowań dla gości. Na co dzień tworzy indywidualne projekty dla klientów Amelia-Wedding.pl