Księgi gości weselnych

Księga gości weselnych to jeden z najlepszych pomysłów na stworzenie pamiątki z ceremonii ślubnej. Każda osoba, która towarzyszyła narzeczonym w tym wyjątkowym dniu, może wpisać życzenia, zabawny wierszyk, dobrą radę lub po prostu kilka miłych słów dla Pary Młodej na początek wspólnego życia. Dzięki temu przyszli małżonkowie do końca życia będą mogli wspominać ten jeden z najpiękniejszych dni w życiu i powracać do słów zapisanych przez najbliższe osoby, przywołując uczucia, które wtedy doświadczyli.

Jaką księgę gości wybrać na wesele?

Księga gości na wesele obecnie występuje w różnorodnych postaciach. Ciekawą formą jest stworzenie albumu z autografami i życzeniami gości, zbieranie podpisów lub odcisków palców na obrazie drzewa, kamieniach czy innych przedmiotach, wykonanie ankiet weselnych lub po prostu jubileuszowa butelka wina z imionami i nazwiskami gości. Największą popularnością nadal cieszą się jednak tradycyjne, a przy tym ponadczasowe księgi gości weselnych w postaci książki. Mimo że to najbardziej klasyczne rozwiązanie, wcale nie musi oznaczać nudy! Wystarczy wypożyczyć aparat typu polaroid lub fotobudkę i poprosić gości, aby każdy zrobił sobie zdjęcie i dołączył do wpisu. Innym pomysłem jest pozostawienie miejsca na zdjęcia z wesela. Ponadto księgę można ozdobić listkami z odciskami palców gości lub różnorodnymi grafikami. Wybór księgi gości na ślub może być nie lada wyzwaniem! Obecnie w ofertach sklepów z tego typu dodatkami znajduje się ogromna ilość różnorodnie stylizowanych albumów. Znajdziemy zarówno księgi nowoczesne, vintage, jak i w angielskim czy glamour stylu. Ciekawie prezentuje się także drewniana księgi gości, której zaletą poza oryginalnym designem jest duża wytrzymałość. W ofercie sklepu internetowego amelia-wedding.pl znajdują się wyjątkowo eleganckie albumy, do których można dobrać również inne dodatki, takie jak zaproszenia, numery stołów czy zawieszki na butelki.

Gdzie najlepiej umieścić księgę gości?

Duże znaczenie dla uzupełnienia księgi gości ma jej odpowiednie umiejscowienie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdzie i kiedy powinno mieć to miejsce. Na to pytanie najlepiej mogą odpowiedzieć sobie narzeczeni. Księga gości może znajdować się w jednym miejscu podczas trwania imprezy lub być wniesiona w wybranym momencie. Niektóre Pary Młode decydują się zebrać wpisy przed rozpoczęciem wesela, w czasie wręczania prezentów lub na koniec imprezy podczas pożegnania. Niezależnie od tego warto wybrać dla księgi ustronne miejsce, aby zapewnić gościom dobry dostęp do niej oraz możliwość wpisu w spokoju. Bardzo ważne jest odpowiednie oznakowanie lub przekazanie informacji wszystkim zaproszonym o miejscu, w którym znajduje się księga. Dzięki temu każdy będzie miał możliwość wpisania się. Aby zachęcić gości do zamieszczania wpisów, dobrym pomysłem jest urozmaicenie tej czynności poprzez wybranie ciekawej formy lub dodatkowej zabawy.

księga gości weselnych