Każde wesele składa się z wielu obowiązkowych punktów. Nikt chyba nie wyobraża sobie, by tego typu przyjęcie mogło odbyć się bez pierwszego tańca, odśpiewania „Sto lat”, krojenia tortu przez Młodą Parę czy licznych toastów. Każdy z tych elementów ma za zadanie nadać tej szczególnej uroczystości jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru. Od co najmniej kilkunastu lat zauważyć można, że polskie wesela są coraz bardziej eleganckie, a samo wydarzenie zazwyczaj poprzedzone wielomiesięcznymi przygotowaniami.

Pudełka na ciasto weselne – hit ostatnich sezonów!

Nikogo już dziś nie dziwią małe podarunki wręczane gościom w ramach podziękowania za przybycie, wyszukane winietki czy personalizowane pudełka na ciasto weselne. Te ostatnie są jednym z tych rozwiązań, które sprawi, że Wasi Goście zaglądając do pudełka, z całą pewnością będą miło wspominać wesele. Wybór pudełek na ciasto jest dziś naprawdę bardzo duży, są dostępne w wielu wzorach i kolorach. Można zamówić pudełka z imionami Nowożeńców oraz datą ślubu, można zamieścić tam też krótkie podziękowanie za wspólną zabawę na weselu. Jest to więc niezwykle miły drobiazg wyrażający wdzięczność za przybycie na przyjęcie. Właśnie dzięki nim osoby obdarowane będą nie tylko pamiętały świetną zabawę, ale i smak wesela!

Czy do pudełka na ciasto weselne można włożyć tylko tort?

Do samego pudełka można włożyć tort, ale nie tylko! Tak samo dobrze będą wyglądały w nim inne ciasta, które serwowane były podczas wesela. Nie każdy miał okazję spróbować każdego z wypieków, a dzięki pudełkom z ciastem, będzie miał okazję to zrobić już po przyjęciu. Pudełka na ciasto weselne wykonane są w taki sposób, że bez większego problemu możecie je wykorzystać także do innych form podziękowań. Własnoręcznie upieczone ciasteczka, cukierki czy muffinki również zapadną w pamięć Waszych Gości.

Podziękowania dla gości weselnych – jakie wybrać?

W dzisiejszych czasach po prostu wypada podziękować Gościom za to, że uczestniczyli w weselu, często przemierzając w tym celu wiele kilometrów, a także i za prezent. Podziękować można na kilka sposobów. Popularne są małe prezenty, które znajdują się np. przy talerzu każdej zaproszonej osoby. Mogą być to małe słoiczki z miodem, czekoladki, lizaki z dołączoną karteczką. Gustownie wyglądają także pudełeczka z cukierkami lub krówki w ozdobnym opakowaniu. Oryginalne wydają się również zapachowe świeczki z personalizowaną etykietą, na której Państwo Młodzi mogą napisać treść podziękowań lub kilka miłych słów. Na pożegnanie coraz częściej daje się również pudełka z ciastem weselnym. Oczywiście można wybrać tylko jedną formę podziękowań, jednak coraz częściej spotkać można się tym, że łączonych jest kilka możliwości. Dla Młodej Pary koszt tych miłych gestów nie jest duży, a jednak z całą pewnością zostanie zapamiętane przez Gości na długi czas.