Śluby w stylu rustykalnym, dzięki swojemu urokowi i sielskości zauroczyły już wiele młodych narzeczonych, zwłaszcza tych, którzy nie przepadają za bardzo eleganckimi, wytwornymi imprezami, a wolą poczuć się swobodnie i swojsko w tym pięknym dniu. Klimatyczne śluby w plenerze inspirują do bliskości z naturą, przez co także pozwalają na większą swobodę, zarówno przy organizacji samej uroczystości jak i wystroju.

Przy wyborze papeterii ślubnej powinniśmy także kierować się podobnym założeniem, aby zaproszenia odzwierciedlały bliskość z naturą, prostotę i romantyczność. Idealnym przykładem stylu rustykalnego mogą być zaproszenia ślubne z papieru ekologicznego, wiązane sznurkiem czy z romantyczną koronką. Dodatkowym atutem zdecydowanie byłyby motywy kwiatowe czy leśne.

Zaproszenia ślubne Presto, wykonane z papieru ekologicznego oraz delikatnego papieru z fakturą lnu, w całości połączone jutowym sznurkiem, idealnie wpasowują się w założenia stylu rustykalnego. Dodatkowego romantycznego klimatu dodaje im rysunek Pary Młodej w mniej formalnym stylu w otoczeniu leśnych ptaków.

Zaproszenia ślubne wykonane z ekologicznego papieru - kolekcja Presto

Zaproszenia ślubne, podziękowania dla gości, dodatki ślubne - kolekcja Presto

Podziękowania dla gości w formie pudełeczek na cukierki - kolekcja Presto

Podziękowania dla gości w formie pudełek na ciasto - kolekcja Presto

Nieodzownym wyznacznikiem wiejskiego stylu jest oczywiście wszechobecne drewno i kwiaty. Jeśli planujecie uroczystość w stylu rustykalnym, połączenie romantycznych kwiatów i mocnego motywu drewna idealnie odzwierciedli swojski charakter ślubu.

Rustykalne zaproszenia ślubne
Rustykalne zaproszenia ślubne, podziękowania dla gości, dodatki ślubne - kolekcja Presto


W naszej ofercie Państwo Młodzi znajdą także dużo innych wzorów zaproszeń ślubnych oraz dodatków wykonanych z papieru ekologicznego, które w połączeniu z motywami kwiatowymi pięknie wpasowują się w klimaty rustykalnego ślubu, czy jest to motyw leśnych owoców, delikatnych zielonych gałązek czy intensywnych kwiatów. Do tych kolekcji należą między innymi wzory zaproszeń ślubnych w pudełku - Margaret, które na pewno wywołają zachwyt zapraszanych gości dzięki efektownej formie, a delikatne, akwarelowe wzory kwiatowe nawiążą do kolorystyki uroczystości.

Zaproszenia ślubne w pudełku - Kolekcja Margaret
Zaproszenia ślubne w pudełku
Ślubna księga gości z kolekcji Margaret - okładka z papieru ekologicznego
Menu Weselne z kolekcji Margaret
Podziękowania dla gości w formie pudełeczek na słodkości z kolekcji Margaret

W nawiązaniu do trendu zaproszeń w formie folderu oraz stylu rustykalnego, stworzyliśmy kolekcję zaproszeń ślubnych Mokate, która łączy w sobie papier ekologiczny z delikatnym motywem brzoskwiniowych i białych piwonii. Wnętrze natomiast wykonane jest na papierze z fakturą lnu w stonowanym kolorze ecru, tworząc niezwykle subtelną całość, idealną na ślub w romantycznym, swojskim stylu.

Zaproszenia ślubne z kolekcji Mokate

Aby Wasz ślub w najmniejszym szczególe odpowiadał wybranemu stylowi rustykalnemu, zachęcamy do wykorzystania naturalnych, wiejskich ozdób w postaci drewna, polnych kwiatów czy mchu, a gdy przychodzi czas na wybór zaproszenia i papeterii ślubnej, polecamy niemniej naturalne materiały, jak papier odzyskiwany z makulatury, naturalne sznurki jutowe czy papier chociażby fakturą nawiązujący do naturalnego lnu, co pozwoli na zachowanie ciągłości w estetyce całej uroczystości, od zaproszeń po wystrój wesela.

Polecane artykuły:

Jak podawać alkohol na weselu? Poznaj oryginalne sposoby

Tematyczny stół na wesele – o czym warto pamiętać?