Ślubne trendy zmieniają się cyklicznie, za każdym razem urzekając znaczną część par planujących wesele. Dotyczy to każdego elementu, począwszy od motywu przewodniego, przez miejsce, w którym odbywa się uroczystość, a skończywszy na piosence do pierwszego tańca. Zwolennicy podążania za modą (nie tylko ślubną) po latach bez trudu odgadną, w którym roku była konkretna uroczystość. Przykładowo, większość zapytanych o to kiedy miał miejsce ślub, na którym młodzi bawili się do „Bałkanicy”, wskaże rok 2014. Jakie natomiast trendy będą modne w ślubnym sezonie 2023? Po jakie motywy przewodnie oraz kolory przyszli małżonkowie będą sięgać najczęściej?

Modne wesele 2023, czyli jakie?

Współczesne wesela znacząco różnią się od tych organizowanych jeszcze 2-3 lata temu. Przede wszystkim w oczy rzuca się kameralność tych imprez. Jej źródło leży w szeregu czynników, niemniej przybywa par, które zamiast hucznej zabawy w sali na kilkaset gości decydują się na skromne przyjęcie w gronie najbliższych. Według wszelkich znaków wesele w 2023 roku będzie u wielu par wyglądało właśnie w ten sposób.

Kolejny istotny aspekt, na który należy zwrócić uwagę, to powrót do natury. Wymieniając popularne style weselne 2023, z pewnością spotkamy się z trendem ślubu w plenerze. Piękna lokalizacja otoczona ogrodem cieszy się rosnącą popularnością już od kilku sezonów, można więc założyć, że i w nadchodzącym będzie chętnie wybierana przez narzeczonych. Poza otwartą przestrzenią wśród przyrody widać zainteresowanie szklarniami oraz stodołami zaaranżowanymi w stylu rustykalnym. Z tego powodu kalendarze organizatorów ślubnych przyjęć zapełniają się rezerwacjami na ciepłe miesiące.

Zaproszenia Ślubne od Amelia-Wedding.pl

W jakim stylu wesele 2023 będą organizować młode pary?

Powoli odchodzi trend imprez w zamkowych salach czy przepysznych wnętrzach pełnych kapiących od złota (bądź pozłacanych) dekoracji. Nie można powiedzieć, że modna staje się klasyka, gdyż – jak wiadomo – jej pozycji nie zagrozi żaden, nawet najbardziej nowatorski kierunek. Zawsze będzie w dobrym guście. Łatwo jednak zauważyć, że motywy przewodnie wesela w 2023 roku to często motywy klasyczne. Zamiast okazałych ślubnych kreacji panny młode zamawiają proste, eleganckie sukienki. Tiule, koronki oraz kilka warstw materiału na kole zastępuje szykowna, ale nie krzykliwa satyna.

Przyszli małżonkowie zdecydowanie stawiają na jakość. Organizując mniejsze przyjęcie, mogą dopracować wszystkie detale, od zaproszeń ślubnych po karty menu. Na ich weselu wszystkie elementy znajdujące się na stole będą mieć znaczenie. Rozpoczyna się era ślubnych uroczystości spersonalizowanych, na których goście mogą liczyć nie tylko na przydzielone wcześniej miejsca, ale i na pozostałe dedykowane dodatki. Ponadto warto podkreślić większą swobodę przy doborze weselnego jadłospisu. Coraz więcej restauracji oferuje dania dla osób o specjalnych wymaganiach, w tym uczestników z alergiami pokarmowymi, na niestandardowych dietach etc. Wystarczy jedynie dobra wola młodej pary, a każdy gość poczuje się wyjątkowo.

Motywy przewodnie wesela w 2023 roku – trendy

Jeżeli chodzi o motywy przewodnie wesela w 2023 roku, klasyka gości również w tym obszarze. Na spójną całość ślubnej aranżacji składają się stonowane palety kolorystyczne. Modne będą ciepłe odcienie toffi, pastelowy błękit czy naturalne barwy ziemi. Kolor przewodni wesela 2023 to m.in. terakota, przypominająca odcieniem spaloną powierzchnię gleby. Nie brak też miłośników konkretnych kolorów.

Niezależnie od wybranej barwy, każda będzie korzystnie prezentować się w połączeniu ze złotem lub srebrem. Pięknie wygląda także w towarzystwie bieli.

Style weselne 2023 – czego możemy oczekiwać?

Przyszli nowożeńcy mają duży wybór motywów czy kolorów przewodnich. Mogą swobodnie przebierać spośród najmodniejszych trendów dotyczących ślubnego bukietu, napojów powitalnych czy projektu tortu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast lampki szampana wręczać uczestnikom przyjęcia fantazyjny koktajl powitalny. Dodatkowo nie trzeba głowić się nad kompozycją ślubnego bukietu, która zachwyci gości (można kupić pasującą kolorystycznie krótką wersję). Będzie urodziwa, ale bardziej poręczna i lżejsza, prócz tego perfekcyjnie komponuje się z minimalistyczną suknią.

Tort zasługuje na kilka słów więcej. Oczywiście, wielbiciele wielopiętrowych cukierniczych dzieł sztuki mogą zamówić bogato zdobiony wypiek. Niemniej modny w 2023 roku tort ma jedynie niezbędne dodatki, bez względu na to, czy składa się z kilku pięter, czy z jednego. Dzięki temu wykonujący go cukiernicy mają szansę skupić się na dopieszczeniu smaku, a nie na walorach wizualnych.

To tylko kilka podstawowych trendów, które będą królować w nadchodzącym sezonie. Młode pary z pewnością nie mogą się już doczekać!

Przeycztaj również:

Oryginalne podziękowania dla Gości weselnych oraz o

Szklanych Zaproszeniach ślubnych

Zaproszenia Ślubne od Amelia-Wedding.pl

Zdjęcie autora wpisu

Anna Jędrzejczak

Pasjonatka i projektantka papeterii ślubnej od ponad 20 lat. Ma na swoim koncie tysiące projektów zaproszeń ślubnych, winietek czy podziękowań dla gości. Na co dzień tworzy indywidualne projekty dla klientów Amelia-Wedding.pl